Komunikator Signal nie tylko do bezpiecznych rozmów, ale także… przesyłania kryptowalut

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Komunikator Signal nie tylko do bezpiecznych rozmów, ale także… przesyłania kryptowalut

Udostępnij:

Bezpieczny komunikator ma stać się portfelem kryptowalutowym, dzięki czemu będzie można wysyłać i odbierać pieniądze między znajomymi.
Po ostatnich aferach z wyciekami danych na Facebooku, znów powrócił temat bezpieczeństwa użytkowników w social mediach. Zdaniem internautów i ekspertów, jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań są aplikacje Telegram i Signal – przesyłane informacje za pośrednictwem tego drugiego komunikatora nie są przechowywane na żadnym zewnętrznym serwerze, a cała rozmowa jest szyfrowana. Z tego też względu Signal praktycznie nie zbiera o nas żadnych danych – jedyną jest numer telefonu, który jest niezbędny do założenia konta na komunikatorze.

Twórcom aplikacji jednak trudno jest rywalizować z takim gigantem jak Facebook, dlatego próbują zainteresować użytkowników dodatkowymi funkcjami. Signal właśnie poinformował, że aplikacja w wersji beta pozwala na przesyłanie kryptowaluty Mobicoin (jedna z najbardziej prywatnościowych i gwarantujących anonimowość kryptowalut). Póki co, jest dostępna jedynie dla użytkowników z Wielkiej Brytanii i tylko tej jednej kryptowaluty. To jednak dopiero początek podbijania tego segmentu. Na Signal wkrótce mają dojść nowe waluty, które będzie można przesyłać między użytkownikami za pośrednictwem aplikacji.

Dlaczego Signal zmierza w stronę kryptowalut? Wszystko wskazuje na to, że twórcy narzędzia planują rozwijać ideę bezpiecznego i poufnego komunikatora – nikt poza użytkownikiem Signala nie będzie wiedział, ile użytkownik ma środków w portfelu ani nie może podejrzeć historii transakcji. Dodatkowo wizja szybkiego i wygodnego przesyłania pieniędzy za jej pośrednictwem może stać się kusząca.

– Chcę, aby ludzie mogli nie tylko bezpiecznie i poufnie rozmawiać ze swoim terapeutą przez Signala, ale żeby także mogli mu po terapii anonimowo i bez śladów zapłacić za spotkanie – powiedział Moxie, twórca Signala, dla Wired.

Jak można się domyślić, na razie niewiele osób będzie zainteresowana nową funkcją oferowaną przez Signal – wszystko się może jednak zmienić, gdy kryptowaluty zdobędą większą popularność.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem