Komunikator Tlen ma mniej niż 100 tys. użytkowników. Zniknie z sieci?

Dodane: 10.05.2016

Adam Sawicki

Udostępnij:

Tlen, komunikator, należący do Grupy Wirtualna Polska, powstał w 2001 roku, jako dodatek do poczty o2. Swojego czasu był głównym konkurentem Gadu-Gadu, dziś skupia mniej niż 100 tys. użytkowników i od dłuższego czas nikt go nie rozwija. Ostatnio pojawiły się informacje o likwidacji aplikacji.

15 lat i 100 tys. użytkowników

Doniesienia te okazują się jednak nieprawdziwe, podaje magazyn WirtualneMedia. Katarzyna Halicka, rzecznik Grupy Wirtualna Polska, wyjaśniła w rozmowie z serwisem, że użytkownicy aplikacji webowej wciąż będą mogli kontaktować się ze swoimi znajomymi za pośrednictwem Tlenu. Niemniej komunikator przestanie być integralną częścią poczty o2, z którą do tej pory był zsynchronizowany.

Powodem odseparowania aplikacji od skrzynki mailowej jest spadająca popularność usługi, która zrzesza obecnie mniej niż 100 tys. użytkowników. Katarzyna Halicka dodaje, że aplikacja ta nie jest rozwijana już od wielu miesięcy. Można więc przypuszczać, że skoro spółka zostawiła Tlen samemu sobie, to nie będzie próbowała podnieś go z kolan i zainteresować nim internautów.

Tlen bez strony internetowej

Projekt ten został uruchomiony blisko piętnaście lat temu, bo w październiku 2001 roku. Poza odbiorem i wysyłką wiadomości tekstowych, umożliwiał także prowadzenie rozmów grupowych i rozmów głosowych. Swojego czasu był głównym konkurentem popularnego komunikatora Gadu-Gadu. Obecnie projekt nie ma nawet własnej strony internetowej, a domena tlen.pl prowadzi na witrynę poczty o2.

Według Katarzyny Halickiej, Grupa Wirtualna Polska nie rozwija tego projektu, bo jego dalsze utrzymywanie stało się nieopłacalne. Jak sama zauważa, zwłaszcza, że Tlen nie cieszy się już zainteresowanie użytkowników. Wygląda na to, że z podobnym problem borykają się właściciele platformy GG (dawniej Gadu-Gadu), którzy w ubiegłym miesiącu poinformowali o likwidacji jednej z usług kompatybilnej z komunikatorem.

Zniknie GG Dysk

– Z powodu niewystarczającego zainteresowania rezygnujemy z funkcjonalności GG Dysk. Usługa będzie dostępna do 30 czerwca 2016 r. Po tej dacie wszelkie dane znajdujące się na GG Dysku zostaną usunięte – napisali na Facebooku. Zalecili internautom, żeby do tego czasu przenieśli dane z chmury na jakąkolwiek inna pamięć zewnętrzną. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem