Konferencja Start-upy – inwestycja i co dalej? już za nami !

Dodane: 04.04.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

29 marca br. w warszawskim hotelu Belweder odbyła się konferencja „Start-up'y - inwestycja i co dalej?”, organizowana przez PKPP Lewiatan oraz Miasteczko Multimedialne sp. z o.o.

29 marca br. w warszawskim hotelu Belweder odbyła się konferencja „Start-up’y – inwestycja i co dalej?”, organizowana przez PKPP Lewiatan oraz Miasteczko Multimedialne sp. z o.o.

Podczas konferencji zaproszeni prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z młodymi przedsiębiorcami z branży IT. Konferencję rozpoczęła prezentacja „O innowacji, słów kilka…” którą poprowadził Doradca Zarządu PKPP Lewiatan, Jeremi Mordasewicz. W swoim wystąpieniu przedstawił znaczenie innowacji na polskim rynku, czyhające na młodych inwestorów zagrożenia oraz zaprezentował prognozy na przyszłość.

Monika Kamińska, Dyrektor Inkubatora i Funduszu Zalążkowego Media 3.0 oraz Artur Kurasiński, przedsiębiorca, inwestor (Metafund) i bloger zaprezentowali, z punktu widzenia obecnego inwestora, jakie są możliwości wsparcia merytorycznego oraz finansowego innowacyjnych projektów oraz jak tworzyć skuteczną strategię rozwoju startup`u.

W panelu dyskusyjnym Anna Hejka, z Poland Growth Fund III wraz z Wojciechem Szapielem z Polish Investment Fund I, odpowiadali na pytania dotyczące budowania wartości firmy, pozyskania funduszy na dalszy rozwój oraz oczekiwań, jakie stawiają starupom przyszli inwestorzy.

Po przerwie Aleksandra Lazar, właścicielka serwisów gastronauci.pl oraz stoliczku.pl, podzieliła się swoim doświadczeniem na temat tworzenia startupów. Opowiedziała o tym, jak unikać błędów i uczyć się od innych, jak przetrwać na rynku i skąd czerpać inspiracje w trudnych chwilach. Na zakończenie konferencji, Łukasz Dyląg, Prezes Unico Software sp. z o.o. (unicosoftware.com) zajmującej się projektowaniem i rozwojem inteligentnych systemów informatycznych oraz Maksymilian Majer, Prezes Opyl To sp. z o.o. , rozwijającej sprytny i nowoczesny system obsługi punktu sprzedaży Lisek24 (Lisek24.pl) zaprezentowali swoją działalność oraz dynamiczne plany rozwoju. Natomiast Szymon Kurzyca, ekspert inwestycyjny i finansowy sieci Aniołów Biznesu Lewiatan Business Angels przybliżył słuchaczom portfolio spółek należących do portfela Lewiatan Business Angels, w tym między innymi spółki Melon i Polidea.

W konferencji wzięło udział ponad 70 słuchaczy, na sali obecni byli przedstawiciele biznesu, startupowcy, Aniołowie Biznesu oraz dziennikarze. Jest to już kolejna konferencja organizowana wspólnie przez PKPP Lewiatan oraz Miasteczko Multimedialne sp. z o.o.z Nowego Sącza, w ramach projektu „Inwestycje w multimedia jako szansa na rozwój innowacji w Polsce”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z EFRR w ramach PO IG oraz budżetu państwa, Priorytet 3 – Kapitał dla innowacji, Działanie 3.1 – Inicjowanie działalności innowacyjnej.

źródło: informacja prasowa