Konferencja VENTURE DAY ważnym punktem styku świata nauki i biznesu

Dodane: 16.09.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Celebrowany globalnie Tydzień Przedsiębiorczości w tym roku odbywa się w dniach 18 – 24 listopada. Składa się z wydarzeń realizowanych przez lokalne instytucje związane z biznesem.

Celebrowany globalnie Tydzień Przedsiębiorczości w tym roku odbywa się w dniach 18 – 24 listopada. Składa się z wydarzeń realizowanych przez lokalne instytucje związane z biznesem. W ramach realizowanego również na Pomorzu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się m.in. Venture Day, konferencja organizowana z myślą o przedstawicielach firm, uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu, która ma na celu integrację środowisk naukowych i biznesowych.

W programie Venture Day znajdzie się kilka uzupełniających wydarzeń: warsztaty, prezentacje innowacyjnych startupów, indywidualne spotkania z inwestorami i wystawy projektów. Kluczowym elementem będzie finał konkursu „Startup Venture – projekt na biznes”.

W tym roku za organizację konferencji odpowiadają: Gdańska Agencja Rozwoju InvestGDA, działająca na rzecz rozwoju regionalnej przedsiębiorczości Agencja Rozwoju Pomorza SA, inkubator STARTER zajmujący się wspieraniem młodych, innowacyjnych firm i talentów oraz inicjatywa 3camp, której celem jest propagowanie wiedzy w zakresie nowych technologii. Patronat nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

TEMATYKA, ADRESACI i CEL WYDARZENIA:

W ramach Venture Day zostanie poruszona tematyka dotycząca zagadnień finansowania przedsięwzięć naukowych i ich komercjalizacji. Cel organizacji Venture Day jest wielopłaszczyznowy: nawiązanie stałej współpracy naukowców i wynalazców z przedsiębiorstwami, wsparcie komercjalizacji wynalazków, promocja innowacyjnych przedsięwzięć. Najważniejsza dla organizatorów jest zapoczątkowanie istnienia długofalowej platformy wymiany innowacyjnej wiedzy. W listopadowej konferencji udział weźmie blisko 300 uczestników, 40 inwestorów, 20 wystawców, 10 pomysłodawców zaprezentuje projekty w formie prezentacji inwestorskiej, a 30 kolejnych odbędzie indywidualne, kameralne spotkania z inwestorami z całej Polski. Wśród gości spodziewany jest ekspert z Doliny Krzemowej mający wieloletnie doświadczenie w zakresie współpracy nauki z biznesem.

PROGRAM:

Podczas Venture Day będą miały miejsce indywidualne spotkania z inwestorami z całego kraju, ale uwagę zwraca też wystawa gromadząca wybitnie ciekawe projekty, które już są realizowane lub są na etapie intensywnego rozwoju. Venture Day wyróżnia też fakt, iż uczelnie otrzymują szansę indywidualnej rozmowy z inwestorami analizującymi możliwości ulokowania swojego kapitału. Inne punkty programu Venture Day:

  • konferencja wokół branż innowacyjnych
  • konkurs „Startup Venture – projekt na biznes”
  • warsztaty mające na celu przygotowanie młodych przedsiębiorców do zaistnienia na globalnym rynku,
  • indywidualne spotkania przedstawicieli nauki, wynalazców z inwestorami,
  • networking dający możliwość swobodnej rozmowy, dyskusji i nawiązywania nowych kontaktów.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem