Konferencje w projekcie Kanwa Przedsiębiorczych

Dodane: 16.12.2013

Mam Startup

Udostępnij:

12 grudnia na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się pierwsza z sześciu zaplanowanych konferencji w ramach programu Kanwa Przedsiębiorczych. Na kolejną konferencję, która odbędzie się 9 stycznia 2014 r. w Przemyślu już teraz zaprasza mecenas projektu – PBSbank.

12 grudnia na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się pierwsza z sześciu zaplanowanych konferencji w ramach programu Kanwa Przedsiębiorczych. Na kolejną konferencję, która odbędzie się 9 stycznia 2014 r. w Przemyślu już teraz zaprasza mecenas projektu – PBSbank.

Celem eventu jest stworzenie okazji do wymiany myśli i doświadczeń ekspertów oraz wsparcia biznesowego osobom, które dopiero planują ten etap kariery. Obok krótkich i treściwych prelekcji ekspertów, podczas konferencji można było skorzystać z sesji networkingowych oraz warsztatów poświęconych social mediom, tworzeniu modeli biznesowych i poszukiwaniu inspiracji do tworzenia pomysłu na biznes.

Uczestników konferencji powitali prof. dr hab. Aleksander Bobko, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz prezes zarządu PBSbanku, Lesław Wojtas, który dodatkowo przedstawił wizję banku spółdzielczego w polskiej rzeczywistości biznesowej. Następnie Grzegorz Kolasiński, dyrektor AIP zachęcał do zmiany myślenia o budowaniu startupu. Przedstawiciel patrona honorowego – Aneta Radaczyńska – przybliżyła zasady współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z przedsiębiorcami.

Szczególnie żywe zainteresowanie i wysokie noty w przygotowanych ankietach zebrało trzech prelegentów. Ze strony uczelni partnerskiej wystąpił dr Grzegorz Hajduk i opowiadał jak w marketingowy sposób stworzyć firmę. Po krótkiej przerwie wystąpił Paweł Tkaczyk, który opowiedział historię o rybach, które nie istnieją i połączył to z biznesowym „be or not to be” firmy. Kolejny prelegent – Szymon Surmacz, ekspert od budowania biznes modeli wskazał możliwości łączenia działalności non profit z biznesem. Wszyscy trzej zostali ocenieni na „5”, czyli otrzymali najwyższą możliwą notę. Również pozostali prelegenci otrzymali oceny na poziomie 4 i 4,5 pkt. na 5 możliwych. Podczas konferencji pojawiły się także przykłady działających startupów. Sylwester Paterek ze Świata Robotyki przybliżył swoją historię budowania firmy, oferującej warsztaty z budowania i programowania robotów. Natomiast Filip Krasiński z Semahead (Grupa Interia) podpowiadał jak zwiększyć ruch z Google.

Już teraz można rejestrować się na kolejną konferencję, która odbędzie się w Przemyślu 9. stycznia 2014 r. na Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej. Udział we wszystkich konferencjach jest bezpłatny

Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się: Seweryn Rudnicki, badacz, semiotyk i wykładowca, Mateusz Tułecki, organizator i pomysłodawca konferencji InternetBeta, Chief Marketing Officer Motteq Group, Grzegorz Kolasiński, dyrektor AIP w Rzeszowie, Tomasz Łucek z TLConsulting oraz Łukasz Czaczkowski z Edisondy.

MamStartup objął patronat medialny nad tym wydarzeniem

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem