Koniunktura w Zachodniopomorskiem – co wskazuje Zegar Biznesu na nowy kwartał?

Dodane: 30.07.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Przedsiębiorcy zachodniopomorscy nie po raz pierwszy zbyt optymistycznie przewidywali poprawę koniunktury na zamknięcie II kwartału 2013. Drugie w tym roku opublikowane wyniki pomiaru Zachodniopomorskiego Zegara Koniunktury potwierdzają niestety pogłębienie się zjawisk kryzysowych w regionie.

Przedsiębiorcy zachodniopomorscy nie po raz pierwszy zbyt optymistycznie przewidywali poprawę koniunktury na zamknięcie II kwartału 2013. Drugie w tym roku opublikowane wyniki pomiaru Zachodniopomorskiego Zegara Koniunktury potwierdzają niestety pogłębienie się zjawisk kryzysowych w gospodarce regionu. Udostępniony w zeszłym miesiącu Zegar Koniunktury zmierzył kolejny kwartał w gospodarce regionu.

Wskazania Zachodniopomorskiego Zegara Koniunktury za II kwartał 2013 roku zdają się potwierdzać wcześniejsze ogólnopolskie prognozy, oczekiwania i nastroje koniunkturalne o dalszym pogłębieniu się fazy spowolnienia gospodarczego w tym okresie, zwiastujące zbliżanie się do punktu zwrotnego w koniunkturze. Nasi przedsiębiorcy jednak oczekiwali polepszenia koniunktury już w II kwartale, podobnie jak to było w ubiegłym roku, gdy lepsze statystycznie wyniki w II i III kwartale właśnie odróżniały nas od tendencji ogólnopolskich. Niestety tym razem wzorzec zachodniopomorski, typowy ze względu na branżowy profil gospodarki województwa, nie powtórzył się. – wyjaśnia współtwórca Zegara, prof. Aneta Zelek, Prorektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.iznesu w Szczecinie.

Zachodniopomorski Zegar Koniunktury udostępniła w czerwcu br. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu wraz z firmą BTC, jako element wspólnego projektu ZegarBiznesu.pl – platformy internetowej dedykowanej rozwojowi lokalnego biznesu oraz współpracy sieciowej firm i sfery nauki.

Zegar Koniunktury bada trendy koniunkturalne Pomorza Zachodniego oraz pokazuje oczekiwane tendencje zmian na najbliższy kwartał. Dzięki wsparciu unijnemu, na portalu ZegarBiznesu.pl każdy może teraz sam sprawdzić kondycję gospodarki w interesujących go sektorach usług, przemysłu, okresach czy podregionach, a także porównać je ze wskaźnikami dotyczącymi Polski czy strefy euro.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem