Konkurent InPostu pozyskał pierwsze zlecenie. Parcel Technik rozmieści skrytkomaty w Izraelu

Dodane: 15.09.2016

Adam Sawicki

Udostępnij:

Parcel Technik na zlecenie Exelot postawi skrytkomaty w Izraelu. Pierwsze pojawią się na kampusach uniwersyteckich, a jeśli program pilotażowy się powiedzie to w kolejnych lokalizacjach. Polska firma liczy również na podbój Niemiec i Czech.

Z Chin do Europy 

– Podpisana umowa dotycząca pilotażowego programu w Izraelu, to nasz największy sukces i możliwość wejścia na rynek wsparcia usług kurierskich w zakresie obsługi ruchu towarowego z Chin do krajów Unii Europejskiej – mówi Rafał Markiewicz, prezes Parcel Technik, cytowany w komunikacie prasowym. 

Dystrybuowane przez polską firmę skrytkomaty staną na terenie izraelskich uniwersytetów. Markiewicz tłumaczy, że dzięki nim studenci i pracownicy uczelni będą mogli kupować produkty w chińskich sklepach internetowych, a potem odbierać zamówione towary w maszynach rozmieszczonych na kampusach. Jeśli program pilotażowy się powiedzie, to Parcel Technik postawi w Izraelu kilkadziesiąt skrytkomatów. 

2 tys. automatów

Według Rafała Markiewicza zlecenie, które firma otrzymała od spółki Exelot, daje Parcel Technik możliwość sprzedaży skrytkomatów na całym świecie oraz realizacji zamówień płynących z azjatyckich platform e-commerce. Dodaje, że wykonie tego projektu jest kluczowe dla przedsiębiorstwa. Niemniej spółka nie rezygnuje z zamiaru wejścia na rynek w Niemczech. 

O planach ekspansji za naszą zachodnią granicą Parcel Technik informowało w maju tego roku. Przy tej okazji Rafał Markiewicz wspomniał, że strategia tamtejszego giganta Deutsche Post DHL nie zmierza do obniżenia kosztów dystrybucji przesyłek. W tym przedsiębiorca dopatruje się szansy dla firmy z Polski. Niemniej będzie musiał konkurować z koncernem, który w Niemczech dysponuje siecią dwóch tysięcy automatów do obierania paczek. 

Niemcy i Czechy 

Do tego Deutsche Post DHL posiada patent na maszyny z elektronicznym zamkiem, co uniemożliwia producentom podobnych rozwiązań debiut na tamtejszym rynku. Z Parcel Technik ma być inaczej głównie dlatego, że ich skrytkomaty mają wbudowany manualny zamek. Ponadto polska firma prowadzi już rozmowy z partnerami biznesowymi z Niemiec oraz zawarła list intencyjny z firmą kurierską Sennder. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem