Konkurent ZnanegoLekarza pozyskał 28 mln dolarów. Chce zdobywać kolejne kraje

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Doctolib pozyskał 28 milionów dolarów. Dzięki tym środkom zatrudni nowych pracowników i ruszy z międzynarodową ekspansją. Powalczy o rynek ze ZnanymLekarzem z Polski.

450 osób 

Uruchomiony w 2013 roku Doctolib znany jest przede wszystkim na dwóch rynkach. We Francji, z której się wywodzi i w Niemczech, w których niedawno zadebiutował. Dzięki pozyskanym środkom finansowym zamierza umocnić swoją pozycję w wyżej wymienionych krajach, a także w przyszłości pojawić się w kolejnych. Jak na razie nie wiadomo tylko, jakie kierunki ekspansji obierze. 

Przedstawiciele startupu zapowiedzieli, że pozyskane 28 milionów dolarów pomoże im zrealizować również inny cel. Jest nim zatrudnienie nowych pracowników, którzy mają dołączyć do 300-osobowego zespołu. W efekcie do końca 2017 roku Doctolib ma zatrudniać 450 osób. Wraz z tym prawdopodobnie zwiększy się ilość lekarzy zarejestrowany za pośrednictwem platformy. Póki co jest ich 17 tysięcy. 

Ekspansja 

– Nadal jesteśmy pod wrażeniem tempa, w jakimi Doctolib rozwija się we Francji i w Niemczech oraz jesteśmy zachwyceni, że wciąż wspieramy jego ambicję dotyczącą przekształcenia opieki zdrowotnej w Europie – mówi partner w funduszu Accel Philippe Botteri, cytowany przez Venturebeat

Zamknięta właśnie runda finansowania nie jest pierwszą, którą francuski startup ma na koncie. Pod koniec ubiegłego roku jego właściciele pozyskali 20 milionów dolarów. Przy tej okazji zapowiedzieli podobnie, jak i tym razem, że ruszą z międzynarodową ekspansją. Kierunki, które wówczas ich interesowały to były Niemcy, Włochy i Hiszpania. Pojawili się jednak tylko na jednym z tych trzech rynków. 

Konkurenci 

Globalne aspiracje Doctolib utemperować mogą jego konkurenci. Jednym z nich jest ZnanyLekarz (DocPlanner) z Polski, który już działa w 25 krajach i który w czerwcu minionego roku pozyskał 20 milionów dolarów, a także wchłonął swojego rywala z Hiszpanii. Innym jest ZocDoc ze Stanów Zjednoczonych.