Konkurs na miejski startup dla firm i mieszkańców Katowic. Do zdobycia łącznie 330 tys. zł

Dodane: 01.03.2021

Mam Startup

Udostępnij:

1 marca ruszył nabór projektów do pierwszej edycji konkursu na miejski startup, którego organizatorem jest Miasto Katowice. Adresatem konkursu są firmy oraz mieszkańcy Katowic, tworzący innowacyjne rozwiązania. Jeśli jesteście już po pierwszych testach waszego pomysłu, macie szansę dostać wsparcie z puli 330 tys. zł.
Konkurs na miejski startup w Katowicach jest pierwszym tego typu konkursem w Polsce organizowanym całkowicie przez samorząd. Poza nagrodą pieniężną laureaci otrzymają dwuletni wynajem biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink o wartości 36 tys. zł. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 14 marca.

Kto może wziąć udział w konkursie na miejski startup?

W programie może wziąć udział każda młoda firma, która jest u progu wdrożenia swojego rozwiązania. Oznacza to, że poszukiwane są przedsiębiorstwa na wczesnym etapie rozwoju, które jeszcze nie zarabiają na oferowanym produkcie.

Głównym celem wydarzenia jest diagnoza lokalnego środowiska i związanie raczkujących firm z „Kopalnią Start-upów”. Organizatorzy mają nadzieję, że konkurs przyczyni się do powstania całego ekosystemu startupowego w aglomeracji katowickiej.

– Celujemy w grupę startupów o niższych poziomach gotowości technologicznej, czyli pomiędzy pierwszymi testami a wdrożeniem. Chcemy im pomóc rozwinąć swój pomysł w dobrym kierunku – mówi Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów Mariusz Jankowski – Cel wydaje się oczywisty, Katowice mają się stać miejscem przyjaznym startupom. Mamy jednak świadomość, że będzie to proces, w którym musimy włączyć startupy w sieć powiązań lokalnej gospodarki – dodaje.

Katowickie startupy z sukcesami

Co najmniej dwa, spośród działających katowickich startupów mogą poszczycić się sukcesami. Jednym z nich jest Abyss Glass, tworzący interaktywne lustra, a drugi to ePeer, platforma, która za pomocą sztucznej inteligencji łączy inwestorów oraz pożyczkobiorców na stronie internetowej i aplikacji mobilnej. Obie firmy, zaczynając lokalnie, wykorzystały swój potencjał i wyszły na rynki międzynarodowe. Zarówno Arkadiusz Adamek z Abyss Glass, jak i Maciej Jarząb z ePeer znaleźli się w gronie eksperckim konkursu.

Kiedy zostanie rozstrzygnięty konkurs na miejski startup?

Proces konkursowy potrwa ok. 4 miesięcy. Laureatów pierwszej edycji poznamy na początku czerwca. Na potrzeby konkursu została utworzona specjalna strona internetowa Kopalnia Start-upów, na której dostępne są wszelkie informacje na temat konkursu.

 

Artykuł powstał we współpracy z Miastem Katowice

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem