Konkurs New Economy Heroes 2017. Zaprezentuj swój start-up i wygraj sesję mentoringową ze światowej sławy inwestorem – Mortenem Lundem

Dodane: 23.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Twórcy start-upów mogą już zgłaszać się do konkursu New Economy Heroes 2017. Jest to część szerszej inicjatywy organizowanej przez CodersTrust Polska, Business Link, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz ośrodek dialogu i analiz THINKTANK.

Nagrodą w konkursie jest sesja szkoleniowo-mentoringowa z Mortenem Lundem – duńskim aniołem biznesu i inwestorem w ponad 100 start-upach, w tym znanej na całej świecie firmie Skype. Ponadto, trzy start-upy, które dotrą do finału konkursu, otrzymają darmowy kurs programowania Front-end i Back-end na platformie CodersTrust Polska. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 marca o północy.

Konkurs New Economy Heroes 2017 przeznaczony jest dla polskich start-upów, które wykorzystują w swojej działalności Internet rzeczy (IoT, Internet of Things). Spośród zgłoszonych firm, jury konkursu wybierze trzy najbardziej perspektywiczne i innowacyjne. Zwycięzca zostanie wyłoniony podczas specjalnego wydarzenia dla całego ekosystemu start-upów, które odbędzie się 15 marca w Warszawie.

W skład jury konkursowego wchodzą eksperci związani z nowymi technologiami oraz start-upami m.in.: duński inwestor – Morten Lund, pomysłodawca i założyciel Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz CEO & Founder Business Link Poland – Dariusz Żuk, CEO & Managing Partner bValue.vc – Maciej Balsewicz, Grażyna Piotrowska-Oliwa – prezes zarządu Virgin Mobile Polska, dr Małgorzata Bonikowska – prezes ośrodka THINKTANK i Tomasz Kosik – General Manager, Poland, Baltics and Ukraine w firmie Emerson, specjalizującej się wdrażaniem IoT dla firm branży energetycznej.

Konkurs jest jednym z elementów inicjatywy New Economy Heroes. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do inspirującej wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, aniołami biznesu i dużymi firmami. Jest to okazja, aby zapoznać się z przykładami firm, którym udało się zaistnieć nie tylko w Polsce, ale również na rynkach zagranicznych i nawiązać cenne kontakty biznesowe.

– W konkursie New Economy Heroes 2017 chcemy nagrodzić polskie start-upy, które mają realny wpływ na tworzenie nowej ekonomii i przyczyniają się do budowania silnej gospodarki. Realizacja innowacyjnych, często odważnych i przełomowych projektów stanowi wzór do naśladowania dla wielu młodych przedsiębiorców i zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie – zaznacza Beata Jarosz, prezes i współzałożycielka CodersTrust Polska.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Morten Lund, duński przedsiębiorca, który w ciągu ostatnich 15 lat stworzył oraz zainwestował w ponad 100 start-upów wykorzystujących zaawansowane technologie, w tym m.in. w Skype, CodersTrust, ZYB, Zecco.com, Polar Rose, AirHelp i LundXY. Wygraną w konkursie jest indywidualna sesja szkoleniowo-mentoringowa z inwestorem, będąca okazją do zdobycia cennej wiedzy na temat budowania firmy czy pozyskiwania środków finansowych dla rozwoju swojego biznesu.

CodersTrust Polska to innowacyjna platforma e-learningowa do nauki programowania z aktywnym wsparciem doświadczonych mentorów. Kursy CodersTrust Polska łączą naukę programowania online z włączeniem kursantów do rynku pracy. Kursanci już podczas szkolenia mają możliwość wykonywania prawdziwych zleceń i projektów opartych na zleceniach dostępnych na platformach freelancerskich. Nowe umiejętności gwarantują im zdobycie pracy zdalnej, na etacie lub na portalach freelancerskich. Przedsięwzięcie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą zdobyć kompetencje tak bardzo poszukiwane na rynku pracy.

Ze szkolenia mogą korzystać osoby pracujące w innych branżach, studenci, czy kobiety przebywające na urlopach macierzyńskich. Zdalna forma nauki umożliwia korzystanie z platformy z dowolnego miejsca na ziemi o dowolnej porze.

Konkurs organizowany jest w ramach spotkań z cyklu „Globalizacja” organizowanych przez Business Link, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Citi Handlowy.

Do konkursu można zgłaszać się na stronie: pl.coderstrust.com/new-economy-heroes/. Na zgłoszenia czekamy do 6 marca. Partnerami inicjatyw są firma Virgin Mobile, Emerson, Akademia Leona Koźmińskiego oraz Citi Handlowy.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem