Konkurs – Tydzień Szyfrów

Dodane: 20.01.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

W dniach 19-25 stycznia 2015 serwis Domeny.pl organizuje kolejną edycję konkursu „Tydzień Szyfrów”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił w łamaniu zakodowanych wiadomości.

„Tydzień Szyfrów” poprzedza przypadający na 25 stycznia Dzień Kryptologii, który to jest hołdem dla polskich naukowców, którzy łamiąc szyfr Enigmy przyczynili się do kolejnych sukcesów aliantów podczas II wojny światowej. Dzień Kryptologii przypomina o dokonaniu trzech polskich matematyków i kryptologów, absolwentów Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2000 roku przyznano im pośmiertnie Order Odrodzenia Polski, jedno z najwyższych polskich odznaczeń cywilnych.

Kryptologia to dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób zabezpieczony przed niepowołanym dostępem. Ma szerokie zastosowanie w społeczeństwach rozwiniętych technicznie. Wykorzystuje się ją w rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo kart bankomatowych, haseł reklamowych, handlu elektronicznego.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy rozszyfrować, a następnie odpowiedzieć na 3 pytania zamieszczone na stronie tydzienszyfrow.pl oraz podzielić się informacją o konkursie w serwisie Facebook.

Nagrody zostaną przyznane osobom, które zdobędą najwięcej punktów, odpowiadając poprawnie na pytania zamknięte oraz udzielając najbardziej kreatywnej odpowiedzi na pytanie otwarte w jak najszybszym czasie. Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: tydzienszyfrow.pl/regulamin-konkursu/

ZŁAM SZYFR – ODPOWIEDZ NA PYTANIA – WYGRAJ NAGRODY

Organizator i Partnerzy zadbali o ciekawe nagrody, które pozwolą wygranym zabezpieczyć swój e-biznes w sieci, a czas wolny od pracy spędzić na złamaniu zagadek na żywo w gronie znajomych. Nagrodą główną jest Certyfikat SSL SuperFAST PRO Wildcard SSL o wartości 984 zł brutto, który zapewni stronie www wysoki poziom ochrony. Nagrody dodatkowe to dwa hostingi www na 1 rok ważności, możliwość rejestracji dowolnej domeny na 1 rok (możliwość wyboru spośród nowych domen) oraz vouchery na grę logiczną ProjectEscape.pl organizowaną w Krakowie.

Pytania konkursowe zostaną opublikowane na stronie konkursu tydzienszyfrow.pl. Podpowiedzi do zadań będą publikowane na profilu FB organizatora Domeny.pl facebook.com/Domenypl

Partnerami wydarzenia są CertyfikatySSL.pl, IONIC.pl, ProjectEscape.pl. Partnerzy medialni: OSNews.pl, e-biznes.pl, DailyWeb.pl, StudentNews.pl, MamStartup.

Zapraszamy do zabawy!

Domeny.pl należy do najdłużej działających firm w branży internetowej w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła w 1997 roku skupiając się na rejestracji domen internetowych i usługach hostingowych. Dziś oferuje bogatą gamę produktów dedykowanych szerokiemu gronu klientów, chcących zaistnieć w Internecie. Firma dba o bezpieczeństwo swoich klientów, dlatego poszerzyła swoją ofertę o certyfikaty SSL, zapewniające ochronę serwisom www i przesyłanym danom. Z usług Domeny.pl skorzystały już tysiące klientów indywidualnych i firm.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem