Konkurs „Wyścig po kapitał”- ponad 6 mln zł dla kreatywnych przedsiębiorców.

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Ponad 6 milionów złotych otrzymają innowacyjne przedsiębiorstwa – zwycięzcy konkursu organizowanego przez Secus Wsparcie Biznesu i Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum.

Ponad 6 milionów złotych otrzymają innowacyjne przedsiębiorstwa – zwycięzcy konkursu organizowanego przez Secus Wsparcie Biznesu i Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum. Do konkursu, który wystartował 23 kwietniu br., mogą zgłaszać się osoby fizyczne oraz małe i średnie przedsiębiorstwa poszukujące kapitału na rozwój nowych i kreatywnych projektów lub realizację strategii rozwoju. Oprócz wsparcia finansowego, organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród (Avanu Venture Capital Management, Rubikon Strategy Consultants, LGBS Polska) zobowiązali się do osobistego zaangażowania i podzielania doświadczeniem oraz siecią kontaktów biznesowych.

Ideą konkursu „Wyścig po kapitał” jest promowanie działań i kreatywnych pomysłów, osób fizycznych oraz przedsiębiorstw z sektora MŚP, które mają innowacyjne pomysły lub technologie i poszukują finansowania ich rozwoju.

Konkurs „Wyścig po kapitał” został podzielony na dwie kategorie „200 tyś. Euro na start”, w której nagrodą będzie możliwość uzyskania wsparcia kapitałowego na utworzenie nowej spółki do kwoty 200.000 Euro oraz pakiet informatyczny (sprzęt i doradztwo). Druga kategoria „1,5 mln Euro na przyśpieszenie” to dofinansowanie na rozwój strategii biznesowej w wysokości do 1.5 mln Euro oraz marketingowa sesja strategiczna.

Zainteresowani udziałem w konkursie, mogą zgłosić swoją kandydaturę poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, który znajduje się na stronie www.wyscigpokapital.pl. Termin rejestracji upływa 30 czerwca 2012r.

Firmy z najciekawszymi pomysłami będą także miały możliwość zaprezentowania się podczas RoadShow organizowanych przez Sieć Łowców Biznesu, a także skorzystać z innych usług świadczonych przez Secus Wsparcie Biznesu. Pierwszą platformą kontaktu jest portal www.lowcybiznesu.pl. Na stronie tej zarejestrowało się już ponad 300 małych i średnich firm szukających wsparcia merytorycznego i finansowego oraz ponad 150 inwestorów, chętnych do wspierania innowacyjnych przedsięwzięć.

Konkurs jest kolejną inicjatywą Secus Wsparcie Biznesu i ma na celu umożliwienie bezpośredniego kontaktu, wspieranie młodych i innowacyjnych firm w zakresie pozyskania know-how i kapitału na dalszy rozwój. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku, a inwestycje zaplanowane są na koniec 2012 roku.

Regulamin oraz bliższe informacje na temat konkursu i znajdują się na stronie www.wyscigpokapital.pl.

źródło: informacja prasowa