Konkurs „Wyzwanie 90 dni”. Rozwiń swój startup pod okiem specjalistów z Business Linka

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Prowadzisz firmę w Lublinie i chcesz ją rozwinąć? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez Business Link i Urząd Miasta Lublin. Dzięki zdobytej nagrodzie będziesz miał szansę spotkać się z uznanymi mentorami biznesu. Organizatorzy wydarzenia czekają na zgłoszenia do 10 lipca.

Business Link i Miasto Lublin w konkursie „Wyzwanie 90 dni”

Business Link, ogólnopolska sieć akceleratorów biznesu to instytucja, która pomaga startupowcom stawiać pierwsze kroki w świecie przedsiębiorczości. Dzięki wsparciu akceleratora młodzi biznesmeni mogą liczyć na znalezienie bezpłatnej siedziby firmy, kontaktów oraz uzyskać pomoc merytoryczną, której udzielają doświadczeni w biznesie mentorzy. Fundacja wraz z Urzędem Miasta Lublin organizuje konkurs „Wyzwanie 90 dni”, do którego zaprasza innowacyjne firmy z Lublina.

fot. bl.przedsiebiorca.pl

Finaliści konkursu powalczą o główną nagrodę, którą jest udział w 90-cio dniowym programie akceleracji realizowanym przez Business Link. W ramach wydarzenia trzydziestu przedsiębiorców będących laureatami konkursu stanie przed szansą rozwoju własnej spółki, jednoosobowej działalności gospodarczej, czy startupu. W pierwszej kolejności uczestnicy wyznaczą sobie cel, który chcą osiągnąć w ciągu trzech miesięcy, a następnie pod okiem specjalistów z fundacji będą dążyć do jego realizacji.

Program obejmuje pracę nad modelem biznesowym, warsztaty z wystąpień publicznych, sprzedaży, brandingu oraz indywidualnie dobieranych tematów. Dodatkowo uczestnicy będą mogli korzystać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu z pomocy ekspertów z fundacji Business Link, ale to nie wszystko. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w spotkaniach z mentorami i doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy pomogą startupowcom realizować biznesowe założenia.

Zgłoś się do 10 lipca

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, musisz się pośpieszyć. Organizatorzy „Wyzwania 90-ciu dni” czekają na twoje zgłoszenie do 10.07.2015 roku. Aby wysłać swoje zgłoszenie wystarczy wejść na stronę internetową http://90dni.blpoland.com/ i wypełnić formularz opisując realizowany projekt. Zgłoszenie konkursowe stanowi pierwszy etap rywalizacji, a spośród nadesłanych kwestionariuszy jury wybierze 60 najbardziej interesujących firm. Warto więc, opisując własne przedsięwzięcie pochwalić się dotychczasowymi osiągnięciami oraz odpowiedzieć na pytanie „Co jest ciekawego i innowacyjnego w twoim biznesie?”.

Drugi etap konkursu odbędzie się 17.07.2015 roku i będzie polegać na zaprezentowaniu swojego startupu przed komisją składającą się z przedstawicieli Urzędu Miasta Lublin i Business Link Lublin. W ciągu pięciominutowego pokazu zadaniem uczestnika konkursu będzie przekonanie członków komitetu, dlaczego to właśnie jego firma zasługuje na nagrodę (udział w programie „Wyzwanie 90 dni”) i opowiedzenie, w jaki sposób wykorzysta daną szansę.

Rozwijaj biznes pod okiem specjalistów

Pomyślne przejście dwóch poprzednich etapów, gwarantuje uczestnikom akcelerację przez dziewięćdziesiąt dni, która odbędzie się w terminie od 20 lipca do 20 października 2015 roku. Uwieńczeniem całej akcji będzie wydarzenie zatytułowane „Business Mixer”, na którym wystąpią wybitni przedsiębiorcy z lubelskiego środowiska startupowego. Ponadto trzy najlepsze projekty z Lublina wezmą udział w “pitch contest”, rywalizacji polegającej na zaprezentowaniu przed inwestorami pomysłu na biznes. Spośród prelegentów zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę główną, czyli trzytygodniowy pobyt w Dolinie Krzemowej.