Kontakt.io wzywa developerów do budowania Globalnej Doliny Beaconów

kontaktio wzywa developerow do budowania globalnej doliny beaconow
Udostępnij:
To największe tego typu przedsięwzięcie na świecie. 21-22 listopada rusza BeaconValley Global Hackathon, 24 godzinne wydarzenie skupiające programistów, biznes i przedstawicieli miast, odbywające się w 4 światowych metropoliach jednocześnie.

Nowy Jork, Londyn, Kraków i Guadalajara już za 3 tygodnie zamienią się w globalne stolice technologii Bluetooth. To właśnie w tych miastach z pomocą beaconów programiści uczestniczący w BeaconValley Global Hackathon, podejmą próbę zbudowania aplikacji dla smart city w 4 kategoriach: zdrowie, kultura, transport oraz handel. Ten śmiały cel stawia przed uczestnikami światowy lider na rynku technologii IoT - Kontakt.io wraz z Proxamą, firmą znaną z obeaconowania Londynu oraz kilkunastoma lokalnymi partnerami.

Projekt BeaconValley narodził się w czerwcu tego roku pod Wawelem, kiedy to krakowski startup wspólnie z HG Intelligence S.A., postanowił wcielić w życie program smart city przy użyciu beaconów. Sukces wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 100 uczestników, a 16 projektów doczekało się działającego prototypu, zwiększył tylko apetyt na poszerzenie skali działań.

“Jesteśmy niezwykle dumni, że wśród stworzonych w czerwcu aplikacji, są takie które doczekały się wdrożenia w naszym mieście. Jedną z nich jest „Cała naprzód” - oficjalna aplikacja Festiwalu Conrada i jednocześnie pierwsza gra miejska w przestrzeni Krakowa wykorzystująca technologię BLE. Tym razem chcemy udowodnić, że beacony stanowią doskonałe narzędzie do budowania inteligentnych miast niezależnie od szerokości geograficznej” komentuje Trevor Longino, Dyrektor PR&Marketingu w Kontakt.io

W grodzie Kraka wydarzenie odbędzie się w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. Św. Wawrzyńca 15. Hackathon będzie transmitowany online, co pozwoli na śledzenie zmagań zespołów na bieżąco. Przygotowane projekty zostaną ocenione przez organizatorów i ekspertów z zakresu Internetu Rzeczy. Wyłonią oni czterech lokalnych oraz jednego światowego zwycięzcę.

“Rozwój idei smart city, a przede wszystkim praktycznego wykorzystania technologii w służbie miastu, jest jednym z ważniejszych aspektów na jakich chcemy się skupić w najbliższym czasie. Tym bardziej cieszy nas kolejna edycja BeaconValley Hackathon i możliwość jego współtworzenia w naszym rodzinnym mieście”mówi Jarosław Królewski, Dyrektor Zarządzający HG Intelligence S.A.

“Dzięki doświadczeniu jakie zgromadziliśmy przy największym projekcie wdrożenia beaconów w Wielkiej Brytanii, wiemy jak wielką wartość technologia BLE wnosi do przestrzeni miejskiej. Mimo to, jesteśmy bardzo ciekawi co wyniknie ze spotkania geniuszu deweloperów z beaconami i naszą autorską platformą.” wyznaje Jon Worley, CEO Proxama.

Udział w hackathonie jest bezpłatny dla wszystkich zespołów i osób indywidualnych. Zapraszamy do rejestracji na: www.beaconvalley.org

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia