Korker.pl - miejsce spotkań korepetytorów i uczniów

korkerpl miejsce spotkan korepetytorow i uczniow
Udostępnij:
Serwis Korker.pl to platforma edukacyjna, na której korepetytorzy reklamują swoje usługi, a uczniowie mogą uzyskać od nich pomoc w rozwiązaniu zadania domowego. Obydwie funkcje są ze sobą powiązane i funkcjonują na zasadzie „naczyń połączonych”.

Serwis Korker.pl to platforma edukacyjna, na której korepetytorzy reklamują swoje usługi, a uczniowie mogą uzyskać od nich pomoc w rozwiązaniu zadania domowego. Obydwie funkcje są ze sobą powiązane i funkcjonują na zasadzie „naczyń połączonych”. Serwis został zbudowany z intencją stworzenia w Internecie miejsca dla spotkania się tych dwóch grup użytkowników, aby ułatwić i przyspieszyć przekazywanie wiedzy i informacji między nimi.


Uczniowie i ich rodzice mogą skorzystać z wyszukiwarki korepetytorów, wybierając poziom nauczania, przedmiot, cenę lekcji i wpisując kod pocztowy, aby znaleźć prywatnego nauczyciela w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Wyszukiwarka korepetytorów jest zintegrowana z systemem ocen wystawianych przez uczniów. Dzięki temu poszukujący korepetytora uczeń lub jego rodzic w wynikach wyszukiwania uzyskuje mini – ranking prywatnych nauczycieli udzielających lekcji w jego okolicy i spełniających jego kryteria. Ponadto uczniowie mogą wyrazić opinię na temat swojego nauczyciela oraz ocenić jego wiedzę, umiejętność jej przekazania oraz zdolność zmotywowania ucznia.

Druga funkcja serwisu – pomoc w rozwiązywaniu zadań domowych stanowi uzupełnienie pierwszej. Na podstawie liczby i jakości odpowiedzi tworzony jest ranking korepetytorów. Za każdą pomoc w rozwiązaniu zadania nauczyciel uzyskuje jeden punkt, a jeśli jego odpowiedź i jej wyjaśnienie spodoba się uczniowi, uzyskuje on dodatkowe 4 punkty. Uczniowie mogą zamieszczać zadania ze wszystkich przedmiotów nauczanych w szkołach na poziomie podstawowym, gimnazjum, liceum oraz w 20 obszarach naukowych na poziomie szkoły wyższej. Uzyskanie rozwiązania zadania opłacane jest poprzez wysłanie sms'a.

http://korker.pl/

źródło: informacja prasowa