Korzystamy z telefonów czy smartfonów nawet podczas… mszy i seksu! – raport Generation Mobile 2012

Dodane: 13.07.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Wspólny projekt badawczy Antyweb, NoNoobs i Polskich Badań Internetu dobiegł końca i pozwolił poznać Polaków jako użytkowników urządzeń mobilnych. W marcu b.r. 1035 polskich internautów odpowiedziało na szereg pytań związanych z używaniem telefonów i smartfonów.

Wspólny projekt badawczy Antyweb, NoNoobs i Polskich Badań Internetu dobiegł końca i pozwolił poznać Polaków jako użytkowników urządzeń mobilnych. W marcu b.r. 1035 polskich internautów odpowiedziało na szereg pytań związanych z używaniem telefonów i smartfonów. Dzięki przeprowadzonemu badaniu dowiedzieliśmy się kto w Polsce używa urządzeń mobilnych i w jaki sposób je wykorzystuje. Zbadaliśmy popularność marek i systemów operacyjnych. Sprawdziliśmy jakich aplikacji używamy i na co skłonni jesteśmy wydawać pieniądze. Szczegółowe wyniki badania prezentujemy w Raporcie, który bezpłatnie dostępny jest na witrynie www.generationmobile.pl.

Raport odpowiada na pytania dotyczące popularności smartfonów, różnic w korzystaniu ze smartfonów i telefonów, korzystania z aplikacji czy zadowolenia z użytkowania aparatów. Sprawdziliśmy również czy robimy już zakupy za pomocą urządzeń mobilnych oraz do czego służą nam smartfony, a do czego telefony. Jednym z ciekawszych wniosków płynących z raportu jest to, że najprawdopodobniej smartfon/telefon jest najbardziej osobistym urządzeniem w historii ludzkości, z którym nie chcemy się rozstawać ani na moment!

Raport przygotowaliśmy wspólnie z Antywebem i Polskimi Badaniami Internetu – mówi Dariusz Sokołowski, co-founder NoNoobsnaszym celem było głębsze zbadanie różnic w konsumpcji technologii mobilnych w poszczególnych grupach wiekowych, różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami oraz różnic pod względem zamieszkania respondentów. Raport jest do pobranie bezpłatnie, jako dodatek przygotowaliśmy 31 wykresów, na których obrazowo pokazaliśmy wyniki naszego badania. Aż 85% internautów zadowolona jest ze swojego obecnego smartfona, wygląda na to, że producenci aparatów spisują się znakomicie – dodaje.

Raport dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich – wystarczy krótka rejestracja. Jako dodatek razem z raportem dystrybułowanych jest 31 wykresów powstałych na podstawie danych z badania dodatkowo ilustrujących ich wyniki. W raporcie również felietony Michała Brańskiego, Kamila Brzezińskiego, Bartłomieja Lozi, Bartłomieja Goli, Miłosza Brakonieckiego, Wojciecha Ozimka, Roberta Wielgo oraz Maciej Ziarka. Raport Badawczy Generation Mobile będzie kontynuowany prz okazji kolejnej edycji Konferencji w marcu 2013!

Link do pobrania bezpłatnego Raportu Badawczego Generation Mobile: http://www.generationmobile.pl/raport

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem