Kotick wydoi użytkowników MySpace?

kotick wydoi uzytkownikow myspace
Udostępnij:
Kontrowersyjny CEO Activision Blizzard - Bobby Kotick prowadzi rozmowy w imieniu grupy inwestorów, która jest zainteresowana nabyciem pakietu kontrolnego udziałów w serwisie MySpace. Kotick cały czas podkreśla, że działa w interesie prywatnym i jego firma nie ma nic wspólnego z planowaną transakcją.

Kontrowersyjny CEO Activision Blizzard - Bobby Kotick prowadzi rozmowy w imieniu grupy inwestorów, która jest zainteresowana nabyciem pakietu kontrolnego udziałów w serwisie MySpace. Kotick cały czas podkreśla, że działa w interesie prywatnym i jego firma nie ma nic wspólnego z planowaną transakcją.

Obecnym właścicielem MySpace jest konglomerat medialny News Corp. należący do Ruperta Murdocha, który nabył w 2005 roku te popularną społecznościówkę za 580 milionów dolarów. Na obecną chwilę portal wyceniany jest na około 100 milionów dolarów, co sprawia, że jest łakomym kąskiem dla odważnych (szalonych?) inwestorów.

W tym szaleństwie może być metoda. Bobby Kotick znany jest dzięki kontrowersyjnym pomysłom wyciskania pieniędzy z portfeli graczy. To właśnie on stoi za pomysłem wprowadzenia opłat za możliwość gry sieciowej w Call of Duty, której ostatnia odsłona (Call of Duty: Black Ops) zarobiła ponad 640 milionów dolarów w pierwsze 5 dni od premiery! O CEO Activision Blizzard było również głośno, gdy zaproponował, by filmowe przerywniki z gry StarCraft II wydać na DVD oraz Blu-ray i sprzedawać po 20-30 dolarów.

Jak na nowego inwestora zareaguje społeczność MySpace? Nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, w których bezpłatnych funkcjonalnościach serwisu Kotick dostrzeże możliwości zarobienia pieniędzy.

źródło: thenextweb.com, gameplay.pl