Krakowski Park Technologiczny inwestuje w producenta części samochodowych Valeo

krakowski park technologiczny inwestuje w producenta czesci samochodowych valeo
Udostępnij:
Krakowski Park Technologiczny wydał pierwszą decyzję o wsparciu inwestycji na podstawie nowych przepisów regulujących zasady zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców. Wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji otrzymała firma Valeo. Producent części samochodowych będzie reinwestować w Chrzanowie.

Działająca na polskim rynku firma z francuskim kapitałem Valeo Autosystemy zajmuje się produkcją wymienników ciepła oraz kompletnych modułów chłodzenia do samochodów osobowych, zarówno bezpośrednio dla producentów samochodów, jak i na rynek części zamiennych. Od 2013 roku koncern zainwestował łącznie ponad 650 000 000 zł i zatrudnił 700 osób w zakładach mieszczących się w Skawinie i Chrzanowie.

Najnowsza inwestycja firmy Valeo zwiększy zdolności produkcyjne zakładu w Chrzanowie – w ciągu 3 lat zainwestuje 179 000 000 zł i zatrudni 119 osób. Taka lokalizacja inwestycji stanowi dodatkową przesłankę, by otrzymać wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

– Niezmiernie cieszy nas fakt, że jest już pierwsza decyzja o wsparciu wydana przez KPT w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Valeo Autosystemy to duży inwestor w naszym regionie, który po raz kolejny zaufał Małopolsce i zdecydował się na reinwestycje – mówi Małgorzata Popławska, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie tego roku zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie – jak dotychczas – jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną. Jest to niewątpliwie atrakcyjna zmiana i zachęta inwestycyjna dla wielu firm, które chciałyby skorzystać z tego typu wsparcia.