Krakowski Park Technologiczny przedłuża rekrutację do programu akceleracyjnego

Dodane: 13.03.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Jeszcze przez 6 dni można aplikować do KPT ScaleUp – programu, który ma pomóc przyspieszyć rozwój młodych polskich firm technologicznych. Startupy pracujące nad rozwiązaniami dla przemysłu i smart city mogą zdobyć cenne kontakty, potencjalnych klientów i 200 000 zł dofinansowania.

Celem programów akceleracyjnych jest wspieranie rozwoju młodych firm przez zwiększenie skali ich działalności i przygotowanie do wychodzenia na kolejne rynki. KPT ScaleUp dedykowany jest rozwiązaniom dla przemysłu  i smart city. Do udziału w pierwszej edycji wybranych zostanie 12 podmiotów. 

– Program cieszy się dużym zainteresowaniem. W porównaniu z zagranicznymi akceleratorami z Berlina czy Londynu, które oferują wsparcie finansowe na poziomie 120 000 zł w zamian za 5-7 proc. udziałów w firmie, nasze warunki są bardzo atrakcyjne. Firmy mogą pozyskać nawet 200 000 zł bez oddawania swoich udziałów – mówi Bartosz Józefowski, który kieruje pracami KPT ScaleUp.

Poza środkami finansowymi na firmy czeka sztab ekspertów branżowych oraz specjalistów ds. prowadzenia biznesu, którzy przez 3 miesiące będą przygotowywać startupy do wypłynięcia na szerokie wody. Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny dostępne są na stronie: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup

– Zdecydowaliśmy się przedłużyć rekrutację o kilka dni, ponieważ w systemie przyjmującym zgłoszenia mamy wiele otwartych aplikacji wymagających dokończenia. Napływa do nas sporo szczegółowych pytań dotyczących rekrutacji i samego programu. Odpowiadamy na nie na bieżąco i chcemy, żeby wszyscy mieli szansę przesłać swoje formularze – dodaje Bartosz Józefowski.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem