Krakowski Park Technologiczny wydał 50. decyzję o wsparciu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Krakowski Park Technologiczny wydał 50. decyzję o wsparciu

Udostępnij:

Krakowski Park Technologiczny wydał właśnie 50. decyzję o wsparciu od momentu wprowadzenia nowych przepisów dotyczących Polskiej Strefy Inwestycji i zarazem 45. w tym roku. Nakłady inwestycyjne to 2 miliardy złotych.
Pięćdziesiątą decyzję otrzymała firma KARTON-PAK sp. z o.o., a inwestycja realizowana będzie na nieruchomościach zlokalizowanych w powiecie suskim, gmina Budzów. Firma produkuje opakowania kartonowe, w ramach nowej inwestycji wybudowana zostanie hala produkcyjna oraz zakupione zostaną urządzenia produkcyjne i specjalistyczne oprogramowanie. Planowana wysokość nakładów inwestycyjnych wynosi 6.320.400,00 zł.

Natomiast decyzję nr 49 otrzymał także mały przedsiębiorca – firma MATSEN Damian Bargieł, zajmująca się produkcją materaców. W powiecie wadowickim, gmina Tomice powstanie również nowa hala produkcyjna, a także zakupione zostaną maszyny. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie nakładów w wysokości co najmniej 5.000.000,00 zł

–Cieszymy się ogromnie, że te dwie decyzje trafiają do małych zakładów, a trzy poprzednie do mikroprzedsiębiorców, pokazuje to bowiem, że wielokrotnie powtarzane przez nas zapewnienia dotyczące dostępności Polskiej Strefy Inwestycji dla wszystkich przedsiębiorców, znajdują potwierdzenie w rzeczywistych inwestycjach małopolskich firm. W sumie wydaliśmy 33 decyzje dla małych i średnich firm – podsumowuje Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w KPT

Mikroprzedsiębiorstwa, które otrzymały ostatnio decyzje to:

  • Decyzja nr 48 TECH-PLAST Ireneusz Burda

Zakład zajmuje się projektowaniem i produkcją form wtryskowych oraz narzędzi metalowo-ślusarskich. Inwestycja będzie polegać na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa, nakłady inwestycyjne wyniosą wysokości co najmniej 3 717 880, 00 zł

  • Decyzja nr 47 Graffiti Art Grzegorz Wilk

Nowa inwestycja polega na uruchomieniu działalności gospodarczej na terenie Tarnowskiego Klastra Przemysłowego S.A. poprzez budowę hali produkcyjno-magazynowej, wyposażenie zakładu w nowe maszyny i linie technologiczne niezbędne do uruchomienia produkcji i świadczenie usług w zakresie produkcji reklam wielkoformatowych zewnętrznych i wewnętrznych. W ramach projektu powstaną 22 nowe miejsca pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 3.940.000,00 zł.

  • Decyzja nr 46 MarDruk Opakowania spółka z o.o. sp.k.

Przedmiotem działalności przedsiębiorcy jest produkcja i sprzedaż opakowań z tworzyw sztucznych oraz opakowań kartonowych. Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnej zakładu poprzez zakup urządzeń produkcyjnych, środków transportu oraz rozwój oprogramowania, Mikroprzedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 4 300 000,00 zł.

Przypomnijmy, że przepisy dotyczące wspierania nowych inwestycji, weszły w życie we wrześniu 2018 roku. Zmieniły one zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie – jak dotychczas – jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną. Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem