Krakowski Park Technologiczny zaprasza na wystawę Art Park 2.0._Art–React_Odmienność

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Krakowski Park Technologiczny zaprasza na wystawę Art Park 2.0._Art–React_Odmienność

Udostępnij:

Krakowski Park Technologiczny wspólnie z fundacją Art React zapraszamy na interaktywną wystawę młodych artystów grafiki, rzeźby i sztuki wizualnej. Wystawa pod nazwą Art Park 2.0._Art–React_Odmienność będzie dostępna od 6 sierpnia do 30 września w holu KPT.

Tematem wystawy jest ODMIENNOŚĆ, która łączy nas wszystkich. Dzięki niej możemy obserwować świat każdego dnia na nowo z ciekawością i możliwością doznawania niezapomnianych wrażeń. Artyści skupiają się na obserwacji ludzkich interakcji, czerpią inspirację z literatury czy badań zmian kulturowych na przestrzeni wieków.

Swoje prace zaprezentuje piątka utalentowanych artystek i artystów z Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych: Dorota Bujak, Weronika Jarzyna, Natalia Kleszczewska, Jakub Padula, Justyna Wolska. Kuratorem wystawy jest dr Marta Pogorzelec.

Krakowski Park Technologiczny już po raz drugi podejmuje współpracę z Fundacją Art React.

– Ta współpraca to efekt naszego wspólnego przekonania, że biznes i sztuka mogą mieć wiele wspólnego ze sobą. Wnętrza KPT są wprost idealne do takich prezentacji – mówi Łukasz Słoniowski, wiceprezes zarządu KPT.

– Precyzja wykonania, żmudny proces twórczy a jednocześnie geniusz wyobraźni, to wspólny mianownik pracy artystów i partnerów Krakowskiego Parku Technologicznego – mówi Ewelina Nowak, prezeska fundacji.

– Nasz ubiegłoroczny projekt ekspozycji prac w holu KPT spotkał się z dużym zainteresowaniem, mimo bardzo niesprzyjających okoliczności: wystawę otwarliśmy na początku pierwszego lockdownu. Mamy nadzieję, że najbliższa prezentacja spotka się z zainteresowaniem nie tylko firm, które pracują w KPT, ale także naszych sąsiadów, a nawet mieszkańców. Do czego bardzo zachęcamy – mówi Barbara Wityńska-Słącz, zespół ds. promocji w KPT.

Swoje prace zaprezentują:

  • Dorota Bujak w swoich pracach inspirowała się twórczością Brunona Schulza, która wygenerowała niesamowitą realizację site-specific poprzez połączenie rzeźby, projekcji i grafiki cyfrowej.
  • Weronika Jarzyna w obrazach z cyklu „Oko w brzuchu” wyjaśnia płaszczyzny obrazów, które są przedstawiane jako przekrój chaotycznego świata zmysłowego. Prace skupiają się na przeżywaniu pozawerbalnych znaczeń niż rozumieniu ich za pomocą intelektu.
  • Natalia Kleszczewska jest najmłodszą artystką wystawy, która śmiało zestawia intensywne kolory i precyzyjnie określa formę. Bazuje na doświadczeniach rysunkowo-kolażowych, a głównym motywem jej twórczości jest humanoidalna postać wykreowana z codzienności. Jak sama autorka wspomina prace mogą wydawać się osobiste, ale skupia się w nich na zrozumieniu natury obaw, czy przeczuć, które zna każdy człowiek.
  • Jakub Padula skupia się na połączeniu dwóch światów – starożytności i nowoczesności na przestrzeni wieków. Bada konfrontacje, które na nowo definiują wartości, czy prowadzą do refleksji nad takimi zagadnieniami, jak sacrum, wieczność czy monumentalność.
  • Justyna Wolska w „Krajobrazach pamięci” defragmentaryzuje przeobrażenie krajobrazu przez własną pamięć, idealizację, selektywny wybór elementów najbardziej przykuwających uwagę ̨ lub tych, które wywołały największe emocje, tak samo pozytywne, jak negatywne.

Uroczyste otwarcie wystawy i spotkanie z artystami odbędzie się już dziś – 6 sierpnia o godz. 14.00. Wystawa potrwa do 30.09. Zapraszamy!