Krakowski weekend IT: Hackathon SheepYourHack i Konferencja Young Tech Festival – ruszyła rejestracja!

Dodane: 14.02.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Kalendarzowa wiosna rozpocznie się od krakowskiego weekendu IT, który tworzą hackathon SheepYourHack i konferencja IT – Young Tech Festival.

Główną ideą wydarzeń jest rozwój postawy biznesowej wśród młodych, inspirowanie do tworzenia własnych aplikacji, rozwijania technologii lub tworzenia rozwiązań, które rozwiążą istotne problemy. Oba wydarzenia uzupełniają się w swojej formule, w obu udział jest bezpłatny, zobacz dlaczego warto do nas dołączyć i pojawić się na WSEI Kraków w dniach 22-23 marca!

Czym jest SheepYourHack?

SheepYourHack to 24-godzinny maraton programowania, z celem ustawionym na stworzenie biznesowego MVP (działającego prototypu aplikacji), który ma szansę podbić rynek. Spokojnie, nie tylko programiści będą się dobrze bawić. Wiedza z zakresu biznesu, grafiki czy zarządzania projektami też będzie potrzebna w tworzonych zespołach. Natomiast jeśli chodzi o programistów, to organizatorzy wydarzenia nie ograniczają możliwości stosowanych technologii. Ważne jednak, by powstało rozwiązanie wpisujące się w obszar new media (komunikacja i interakcja w Internecie), natomiast dokładne zadanie zostanie przedstawione uczestnikom na inauguracji wydarzenia. Każdy będzie miał równe szanse.

Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone!

Uczestników wspierać będą doświadczeni mentorzy, a powstałe rozwiązania zostaną zaprezentowane przed jury, w którego skład wchodzą osoby o uznanym dorobku biznesowym. Nagrodzone zostaną min. 3 najlepsze zespoły, dzisiaj pula nagród to już 5000 zł przy czym wciąż rozmawiamy z potencjalnymi partnerami. Jury przy ocenie weźmie pod uwagę potencjał  biznesowy, innowacyjność, możliwość wdrożenia, jakość wykonania.

Aby wziąć udział w SheepYourHack, przy rejestracji należy zaproponować rozwiązanie zadania mającego na celu pobudzenie Twojej kreatywności. Co ważne, nie musisz mieć jeszcze skompletowanego zespołu, by dołączyć do wydarzenia, w trakcie hackathonu na pewno stworzysz jedyny w swoim rodzaju zespół, przewidywany jest czas na teambuilding!

Czym jest Young Tech Festival?

W sobotę 23 marca br., równolegle do hackathonu odbywać się będzie Young Tech Festival, czyli czwarta już edycja corocznej konferencji IT, zainicjowanej we współpracy z Microsoftem. Jest ona prowadzona przez młodych ludzi sukcesu dla entuzjastów nowych technologii. To miejsce, w którym m.in. studenci mogą zainspirować się wprost od branżowych liderów znających tajniki biznesu IT. Prelegenci konferencji mają duże doświadczenie, w tym w skali międzynarodowej, często dzielą się swoją wiedzą w Internecie lub we współpracy z branżowymi liderami na rynku.

O czym będziemy rozmawiać na Young Tech Festival?

Wielkie zapotrzebowanie na usługi programistów nie oznacza, że w IT można dostać pracę od ręki. Rekrutera, który co prawda walczy o każdego kandydata, należy przekonać, że rozmawia z właściwą osobą. Osobą z potencjałem, pewnością siebie, która wciąż rozwija swoje kompetencje.

Dlatego idea, która przyświeca każdej prelekcji brzmi, „jak zacząć”.

  • Jak zacząć występować publicznie i nie odczuwać przy tym paraliżującego strachu? Tak, żeby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej lub spotkaniu zespołu.
  • Jak dobrze wybrać finansową ścieżkę? Postawić na samozatrudnienie czy jednak etat? Tak, żeby zmaksymalizować zyski.
  • Jak zarządzać projektami? Tak, żeby teoria przeszła w sprawną praktykę nie tylko na poziomie zawodowym, bo z czasem okazuje się, że każde zadanie w życiu jest zarządzanym projektem.
  • Czym jest popularny UX i jak wejść w tę branżę? Tak, żeby stać się idealną odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku na specjalistów od technologii i designu.
  • A na koniec: co robić, jeśli początki okażą się trudne. Tak, żeby jak autorka bloga SowaProgramuje nie poddać się i wytrwać w pracy nad realizacją marzeń.

Dlaczego pierwszy weekend wiosny warto spędzić na SheepYourHack i Young Tech Festival?

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, do udziału może Cię przekonać Dawid Bartosz, który ze swoim zespołem dwukrotnie zwyciężył w największym hackathonie w Europie. Dawid należy do zespołu organizacyjnego SheepYourHack.

– Zamierzamy skupić uwagę młodych ludzi nie tylko na umiejętnościach technicznych, ale i miękkich (m.in. design thinking i wiele innych). Często młode osoby zbyt dosłownie traktują zasadę, że w biznesie 1% to pomysł, 99% to realizacja. Owszem w dłuższym terminie tak jest, ale nie na starcie. Chcemy zatem pokazać jak wycisnąć maksimum z tego jednego procenta – komentuje Dawid Bartosz.

Dlatego jeśli chodzi o SheepYourHack, hackathon zostanie poprowadzony w odświeżonej formie, względem tradycyjnych hackathonów. Organizatorzy stawiają na interdyscyplinarność, chcą uniknąć sytuacji powszechnej na innych eventach tego typu, gdzie mentorzy pochodzą z jednego obszaru, co skutkuje dobrymi radami, ale z ograniczonego zakresu. Zespoły mogą liczyć na szersze, uzupełniające się wsparcie. Z tego powodu właśnie, organizatorzy zmienili flow hackathonu i wierzą, że spotkają się z aprobatą uczestników i w efekcie wykreują nową formułę.

Oprócz tego, co powiedział Dawid, warto podkreślić, że uczestnicząc w wydarzeniach, wspierasz projekt Szkoła 3.0. Dzięki Tobie dzieci z trudnych środowisk będą mogły uczyć się programowania i robotyki oraz dostaną wsparcie w codziennej nauce.

Co ważne, żeby wziąć udział w Young Tech Festival nie musisz uczestniczyć w hackathonie, natomiast uczestnicząc w SheepYourHack, każda prelekcja będzie dla Ciebie dostępna. Uczestnicy konferencji będą mogli też uczestniczyć w podsumowaniu hackathonu, gdzie zostaną zaprezentowane rezultaty 24-godzinnego maratonu tworzenia.

Brzmi sensownie prawda? Zatem, dołącz do wydarzenia:

SheepYourHack:

Rejestracja (limit miejsc, nie czekaj z rejestracją)

Wydarzenie Facebook

Strona WWW

Young Tech Festival:

Rejestracja (limit miejsc, nie czekaj z rejestracją)

Wydarzenie Facebook

Strona WWW

Oba wydarzenia gościć będą na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w centrum Krakowa (Filipa 17), 5 min spacerem od dworca głównego.  Zapraszamy!

Organizatorami wydarzeń są:

Biuro Karier i Współpracy Międzynarodowej WSEI

Park Technologiczny WSEI

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem