Krakowskie spółki łączą siły. Smart cities w Polsce

Dodane: 05.11.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Krakowskie spółki znane m.in. z wdrożeń i rozwoju pionierskich technologii zbliżeniowych i kontekstowych rozpoczną współpracę nad rozwiązaniami, które w przyszłości przysłużą się mieszkańcom dużych, średnich i małych miast.   

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Tematyka smart cities obok big data i internet of things jest jednym z głównych zagadnień poruszanych przez media technologiczne oraz władze miejskie w ostatnich miesiącach. Współpraca HG Intelligence S.A. i Kontakt.io to przede wszystkich inwestycja w polskie/krakowskie rozwiązania technologiczne. Obie spółki rozwijają swoje technologie bazując wyłącznie na autorskich rozwiązaniach, a ich produkty budowane są w Polsce i na terenie UE. 

Wielowymiarowa współpraca pozwoli na szybszą i skuteczniejszą realizację projektów. Pozyskanie partnera w postaci Kontakt.io, pozwala skupić się nam na rozwiązaniach nam najbliższych, czyli oprogramowaniu – mówi Jarosław Królewski, dyrektor zarządzający w HG Intelligence S.A. – Dotychczasowe inwestycje w hardware pozwoliły przygotować rozwiązania szytę na miarę przeważnie dla dużych klientów, gdy mówimy o budowaniu skali, rzeczą naturalną jest współpraca z firmami wyspecjalizowanymi w konkretnych technologiach. Jeśli chodzi o technologie kontekstowe takie jak Bluetooth Low Energy, Kontakt.io wydał się nam naturalnym partnerem. 

Za współpracą stoi kompleksowość oferty i elastyczność stosowanych przez obie firmy rozwiązań, co umożliwia realizację złożonych projektów dla miast

HG Intelligence S.A. jest jedną z pierwszych w Europie firm wprowadzających technologie Bluetooth Low Energy (BLE) do sektora retail czego znakomitym przykładem są ostatnie wdrożenia multikanałowej platformy Synerise dla Grupy Gino Rossi. Pozwala on na realizację złożonych procesów biznesowych, zarządzania lojalnością klienta i polepszeniem customer experience dużych sieci handlowych. 

Smart city, czyli inteligentne miasto to odpowiedź na wiele piętrzących się problemów z jakimi zmagają się zarówno małe jak i duże metropolie. Tymi problemami są między innymi kwestie dotyczące komunikacji miejskiej, utrzymania i optymalizacji infrastruktury, jakości powietrza oraz komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Wspólnie chcemy nie tylko zoptymalizować komunikację miejską ale także zmierzyć, z dokładnością do 50 metrów, zanieczyszczenie powietrza w Krakowie. To pierwszy krok, który da realne rezultaty i poprawi jakość życia w Krakowie – komentuje Szymon Niemczura, Prezes Kontakt.io.

Kontakt.io jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm, specjalizujących się w produkcji beaconów i dostarczaniu rozwiązań opartych o chmurę. Wśród swoich klientów posiada ponad 7 000 firm, we współpracy z którymi zaimplementowała już setki aplikacji i rozwiązań na całym świecie. Dzięki unikalnym produktom, takim jak Cloud Beacon i platforma zarządzająca, firma jest w stanie wprowadzać technologię beaconów na masową skalę. 

Współpraca obu spółek, nie zakłada zamykania się na innych partnerów biznesowych, jest również swoistym zaproszeniem do współpracy klastrowej innych firm. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem