Kreatywne projekty wybrane! Zakończył się finał „Go Creative. Biznes na Start”

kreatywne projekty wybrane zakonczyl sie final go creative biznes na start
Udostępnij:
Przenośne domy zamawiane przez Internet, ręcznie wykonane torby czy baza piłkarzy to wyróżnione projekty w tegorocznej edycji „Go Creative. Biznes na Start”.

W ramach projektu organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, finansowanego przez Miasto Gdańsk, uczestnicy dowiedzieli się, jak przeobrazić pomysły w biznesy. W piątek, 3 czerwca, zaprezentowali model biznesowy przed ekspertami. Najlepsze wrażenie na jury wywarli twórcy projektu Machinaroom – pomieszczenia wypełnionego mechanicznymi zagadkami – którzy otrzymali 15 tys. zł od Grupy ENERGA na start biznesu.

Na zdjęciu: zwycięzca konkursu - Machinaroom | fot. materiały prasowe

Osoby, które odwiedziły STARTER, w piątkowe popołudnie, miały zapewnioną sporą dawkę emocji. W finale projektu „Go Creative. Biznes na Start” wzięli udział twórcy 20 projektów, które od początku kwietnia były rozwijane w STARTERZE. Tylko 5 z nich, wybranych przez komisję, mogło zaprezentować się podczas finału i powalczyć o nagrodę główną, czyli 15 tys. ufundowane przez Grupę ENERGA.

W najlepszej piątce znalazły się warte uwagi projekty, wśród nich: GlobCargo – rozwiązanie skierowane do firm transportowych i spedycyjnych niwelujące papierowy obieg dokumentów czy platforma www.bazapilkarzy.pl, która ułatwi menagerom klubów odnalezienie młodych piłkarskich talentów. A także marka JuMiBag –  klasyczne, ale zarazem oryginalne torby shoppingowe produkowane ręcznie oraz projekt SiLU – modułowe drewniane domy budowane i dopasowywane do potrzeb konkretnego użytkownika.

Rywalizację wygrał projekt Machinaroom. To nowa forma rozrywki dla grup oferująca przestrzeń wypełnioną mechanicznymi zagadkami, których rozwiązanie wymaga współpracy i sporej dawki kreatywnego myślenia. Jego twórcy otrzymali nagrodę główną w wysokości 15 tys. zł. oraz m.in. bezpłatny dostęp do biurka w STARTEROWEJ strefie coworkingowej czy możliwość skorzystania z usług księgowych przez pierwsze 6 miesięcy działalności biznesowej.

– Nagroda pieniężna sprawi, że na starcie biznesu poczujemy się pewniej – mówi Bernard Quant, współtwórca Machinaroom. – Ponadto, zwycięstwo w tak prestiżowej rywalizacji na pewno będzie atutem dla inwestorów i pomoże nam utwierdzić ich w przekonaniu, że warto zainwestować w nasz projekt – dodaje Quant. 

Dla uczestników Projekt jeszcze się nie zakończył. W najbliższych miesiącach, od sierpnia do listopada, odbędzie się tzw. inkubacja, która będzie okazją do dalszego rozwoju projektów:

– Przed autorami najlepszych projektów spotkania z ekspertami a dla wszystkich kolejna dawka wiedzy zapewniona na licznych szkoleniach. Wszystko po to, aby w jak najlepszym stopniu przygotować uczestników do założenia firmy i wspomóc ich na początku nowej, biznesowej drogi – mówi Ewa Glebko – koordynatorka projektu z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Zwycięski projekt wybrało grono jury składające się z ekspertów i doświadczonych przedsiębiorców, takich jak: Jacek Kotarbiński (specjalista z zakresu strategii i marketingu), Bolesław Drapella (CEO w RoomAuction.com), Agnieszka Oleszczuk-Widawska (Co-Founder w Evenea.pl, Katarzyna Swarcewicz (przedstawicielka Urzędu Miasta Gdańska) czy Kinga Kuczyńska ze STARTERA.

To 14. edycja „Biznes na Start” a 4. w odsłonie „Go Creative”, dzięki projektowi do tej pory powstało w Gdańsku prawie 130 firm. Uczestnicy projekty mają zapewnione w sumie 80 godzin intensywnych warsztatów i konsultacji wspierających rozwój ich projektów. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.biznesnastart.pl.

MamStartup był patronem medialnym wydarzenia