Kreatywność twarzą w twarz

Dodane:

Todd Henry Todd Henry

Udostępnij:

Sportowcy często słusznie zauważają, że kluczem do podnoszenia umiejętności jest rywalizacja z innym członkiem zespołu. Współzawodnictwo stanowi wyzwanie, które nie pozwala osiąść na laurach, gdyż konsekwencją byłoby wypadnięcie z drużyny. Tylko jak to się ma do kreatywności?

Czy istnieje w twoim życiu ktoś, kto pomaga ci utrzymać tempo i kierunek kreatywnego rozwoju? Jednym ze sposobów na czerpanie korzyści z przyjacielskiej rywalizacji w twoim życiu kreatywnym jest technika twarzą w twarz

Bezpośrednie spotkania to okazja do podzielenia się nowymi inspiracjami, rzeczami intrygującymi i stanowiącymi wyzwanie. Ma też pobudzać dyskusję. Motywuje do regularnej nauki i przygotowań – wiesz, że będziesz musiał zdać relację z tego, co udało ci się zrobić od ostatniego spotkania.

Oto kilka zasad skutecznych spotkań twarzą w twarz:

1. Wyznacz terminy i konsekwentnie ich przestrzegaj

Określ datę, czas trwania, miejsce i częstotliwość spotkań z drugą osobą. Znajdź cichą i komfortową lokalizację, a spotkania oznaczaj w kalendarzu jako priorytetowe. Najlepiej, gdyby odbywały się raz w miesiącu, bo wtedy zostanie wam wystarczająco dużo czasu na doświadczenie czegoś nowego, czym warto się podzielić, i zdobycie kilku świeżych spostrzeżeń, które przyczynią się do ciekawej rozmowy.

2. Urozmaicaj tematy

Nie przynudzaj o tym samym miesiąc w miesiąc. Zamysł jest taki, żeby za pomocą nowych spostrzeżeń stawiać sobie nawzajem wyzwania i pobudzać rozmowę o sprawach, które dotąd znajdowały się poza polem widzenia naszego rozmówcy.

3. Wybierz osobę, którą szanujesz i podziwiasz

Najlepiej osobę z twojej branży. Dzięki temu wasze rozmowy zyskają na atrakcyjności i doprowadzą do pomysłów i spostrzeżeń bardziej przydatnych dla każdego z was. 

4. Przygotuj treści na jakieś 15 minut

Poświęć trochę czasu na przygotowanie materiałów do dyskusji. Powinny one krążyć wokół tematów, nad którymi właśnie pracujesz bądź którymi się interesujesz. Pamiętaj: temat powinien być ciekawy dla każdego z rozmówców.

W technice twarzą w twarz chodzi o stawianie sobie wyzwań i inspirowanie się nawzajem poprzez nowe przemyślenia i spostrzeżenia, które mogą przydać się w życiu i pracy. Daj z siebie wszystko w tej relacji, a tyle samo dostaniesz w zamian.

Autor:

Todd Henry autor książki „Kreatywność na zawołanie”

www.toddhenry.pl

Zdjęcie główne artykułu royalty free z Fotolia