Kreditech otrzymuje 4 miliony dolarów

kreditech otrzymuje 4 miliony dolarow
Udostępnij:
Kreditech (firma za Kredito24.pl) otrzymała 4 miliony dolarów na dalszy rozwój innowacyjnej platformy scoringowej i platformy krótkoterminowych pożyczek.

Kreditech (firma za Kredito24.pl) otrzymała 4 miliony dolarów na dalszy rozwój innowacyjnej platformy scoringowej i platformy krótkoterminowych pożyczek.

Założona w 2012 roku firma Kreditech (wcześniej Kredito, www.kreditech.com) przyciąga wielu znanych inwestorów: Blumberg Capital oraz zarząd zlokalizowanego w Hamburgu międzynarodowego banku inwestycyjnego -­‐ Varengold Wertpapierhandelsbank (Yasin Qureshi, Mohammad Dastmaltchi, Sören Bech, Steffen Fix, Lukas Diehl) dołączają do listy inwestorów Kreditech. Point Nine Capital podwyższa swój udział w spółce. Michael Brehm (ex-­‐studivz), Heiko Hubertz (założyciel Bigpoint), Felix Haas (założyciel amiando), Stefan Glaenzer, Greycorp, YoungBrains, Digital Pioneers N.V., oraz H2 Investments GmbH inwestowali w firmę Kreditech wcześniej w 2012.

W sumie firma Kreditech pozyskała kwotę 4 milionów dolarów, która zdaniem współzałożyciela i CEO -­ Sebastiana Diemera -­ znacznie przyczyni sie do rozszerzenia i udoskonalenia polskiej innowacyjnej platformy kredito24.pl.

Idea jest prosta: podejmowanie szybszych, lepszych i odpowiedzialnych decyzji kredytowych poprzez analizę 8000 punktów danych dla każdego zapytania o pożyczkę w zaledwie kilka sekund.

Dostarczamy całkowicie nowy produkt dla polskich klientów, czym są pożyczki nawet do 1800 zł, w ciągu kilku sekund, z przejrzystymi opłatami, bez zbędnych dokumentów, telefonów czy wizyt. Akceptujemy jedynie pewien procent złożonych wniosków ponieważ naszym głównym celem jest udzielanie odpowiedzialnych pożyczek, dopasowanych indywidualnie do osób, które chwilowo potrzebują gotówki na nieprzewidziane wydatki. Nie chcemy, aby nasi klienci finansowali pożyczkami długoterminowe zadłużenia i tym samym popadali w kolejne problemy finansowe. – mówi Sebastian Diemer.

Oparty na innowacyjnym algorytmie system jest w stanie przetworzyć równocześnie niezliczoną liczbę wniosków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kredito24 współpracuje z wieloma firmami w Polsce m.in. z dostawcami obsługującymi ekspresowe płatności (DOTPAY, SOFORT), bankami i firmami dostarczającymi dane nie tylko po to by zbadać czyjąś historię kredytową (BIK, INFOMONITOR, ERIF), ale także by zanalizować każdą informację online , którą można o danej osobie znaleźć, a która jest następnie włączona do wysoce złożonego modelu scoringowego. W przyszłości, model ten będzie również użyty jako produkt B2B dla banków, firm leasingowych, a także firm zajmujących się dostarczaniem usług przez sieci teleinformatyczne. Jest to zupełnie innowacyjny model, wykraczający daleko poza analizowanie historii kredytowej lub danych demograficznych (wiek, adres, kod pocztowy etc) służący do podejmowania decyzji kredytowych.

Kredito24 obsłużyło ponad 100 000 wniosków w samej tylko Polsce z bardzo satysfakcjonującymi wynikami. Jak dodaje Alexander Graubner-­‐Müller, współzałożyciel i CTO: Oferujemy innowacyjny poziom usług, zapewniając elastyczność poprzez możliwość wyboru dowolnej kwoty pożyczki na dowolny okres od 1 do 30 dni. Dla stałych klientów proponujemy również pożyczkę SMS z możliwością wypłaty środków z bankomatu kilka minut później. Jest to całkowicie unikalny poziom usług w Polsce.

- Odsetek niespłacalności pożyczek przez klientów jest już dużo niższy niż standardy w branży. Pokazuje to, że system ten dotrzymuje obietnic, a pomimo tego jest codziennie optymalizowany - mówi Paweł Chudziński z Point Nine Capital. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że moglśmy zainwestować w tak innowacyjną i międzynarodową firmę od samego początku.

Kredito24 nie tylko wyznacza nowe standardy w dziedzinie technologii i obsługi klienta, ale również w kwestiach etycznych. W pełni wspiera rządowy program www.zanim-­podpiszesz.pl. W rzeczywistości, zobowiązuje się do przestrzegania standardów branżowych, co gwarantuje przejrzystość, poważne podejście do klienta oraz biznesu.

Podejmujemy się wyzwania, aby przenieść branżę na nowy, lepszy i bardziej odpowiedzialny poziom i cieszymy się , że możemy to spełnić z pomocą naszych nowych inwestorów - dodaje Sebastian Diemer.

źródło: informacja prasowa