Krok w kierunku przyszłości. IV edycja European Start-up Days już 14-15 maja 2019 roku

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Krok w kierunku przyszłości. IV edycja European Start-up Days już 14-15 maja 2019 roku

Udostępnij:

Po raz czwarty Spodek stanie się najbardziej inspirującym miejscem na startupowej mapie Polski. W dniach 14-15 maja 2019 roku, podczas European Start-up Days w Katowicach, o uwagę inwestorów i publiczności walczyć będą kolejne pomysły na biznes, najlepsze z nich wskaże konkurs Start-up Challenge. Wydarzenie towarzyszyć będzie XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress).
– Gospodarka potrzebuje innowacji, korporacje poszukują nowatorskich rozwiązań, a start-upy możliwości rozwoju – dlatego warto szukać pomostu pomiędzy nowymi pomysłami a dojrzałym biznesem. Taka jest właśnie idea European Start-up Days, które na stałe wpisały się w formułę Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wymiana doświadczeń, kontaktów, bezpośrednie spotkania – to dodatkowe atuty wydarzenia – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days, prezes Grupy PTWP.

Czwarta edycja European Start-up Days odbędzie się w dniach 14-15 maja 2019 roku. Stworzy młodym biznesom możliwość zaprezentowania się przed potencjalnymi inwestorami i uzyskania merytorycznego, organizacyjnego i finansowego wsparcia od światowej klasy ekspertów oraz okazję do skorzystania z wartościowego mentoringu. Największe globalne korporacje obecne na Europejskim Kongresie Gospodarczym zyskają szansę na poznanie nowych, świeżych pomysłów.

Wśród tematów debat European Start-up Days 2019 znajdą się m.in.: blockchain w gospodarce, sztuczna inteligencja, VR/AR – szerokie spojrzenie, automaty, roboty, coboty, the future of the market – nowy konsument, digital marketing, e-sport w gospodarce, branża fintechowa – blaski i cienie, polska scena startupowa, oblicza nowych technologii medycznych – szanse i wyzwania.

O tym, że warto wziąć udział w European Start-up Days przekonuje, wspominając poprzednią edycję, Wiktor Warchałowski z Airly, polskiego startupu, który zaczyna międzynarodową ekspansję.

– To był bardzo inspirujący czas. Na European Start-up Days poznaliśmy nowe, ciekawe osoby z niesamowitym podejściem do biznesu. W naszej opinii to świetne wydarzenie, na którym uczestnicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Mam nadzieję, że w takich inicjatyw będzie coraz więcej – komentuje Wiktor Warchałowski.

W trakcie European Start-up Days 2019 rozstrzygnięta zostanie także kolejna edycja zmagań w ramach Start-up Challenge. Spośród 100 finalistów ostatniego konkursu, jury wybrało i nagrodziło m.in.: technologię syntezy polimerów przewodzących, laserowy monitoring konstrukcji dachu, przenośne laboratorium znajdujące się̨ na chipie; rozwiązanie umożliwiające komercyjne przetwarzanie pod ciśnieniem atmosferycznym odpadów z tworzyw sztucznych na całkowicie rafinowany olej napędowy i frakcje benzyny; interaktywne lustra oraz wirtualne przymierzalnie i oprogramowanie do monitoringu półek sklepowych w czasie rzeczywistym.

– European Start-up Days to motor napędowy dla start-upów wchodzących na rynek. Jako finaliści konkursu mieliśmy okazję pokazać nasz produkt setkom osób, zaprezentować się na startupowej scenie, a także skonfrontować Umownik z potrzebami dużego biznesu. Dzisiaj jesteśmy już dwa kroki dalej: zwiększyła się nasza sieć kontaktów, rozpoznawalność ale przede wszystkim świadomość, że tworzenie, negocjowanie i zawieranie umów online jest już możliwe – mówi Bartłomiej Majchrzak ze startupu Umownik.

European Start-up Days to pierwsze tak duże wydarzenie łączące start-upy i korporacje oraz organizacje wsparcia biznesu. Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy są obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

– European Start-up Days to most technologiczny łączący start-upy z inwestorami. Niektórzy inwestorzy nie są zainteresowani startupami, bo powątpiewają w ich technologie i nie przyciąga ich wczesny etap rozwoju przedsiębiorstw. Dużo łatwiej jednak do nich trafić, jeśli można się zaprezentować na imprezie o tak ugruntowanej marce, jaką jest Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. To w istotnym stopniu wzmacnia zaufanie do firmy i zwraca uwagę także tych inwestorów, którzy nie pojawiają się na European Start-up Days – dodaje Miron Tokarski, prezes i założyciel Genomtec.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata. XI edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 13-15 maja 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach.

Organizatorem European Start-up Days jest Grupa PTWP.

Więcej informacji:

European Start-up Days – www.estartupdays.eu

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem