KROSS jako pierwszy producent rowerów w Europie Środkowo-Wschodniej oferuje elektryczne rowery cargo

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

KROSS jako pierwszy producent rowerów w Europie Środkowo-Wschodniej oferuje elektryczne rowery cargo

Udostępnij:

Jako pierwszy polski producent na rynku, KROSS oferuje rozwiązanie, które stanowi realną, zieloną alternatywę dla transportu drogowego. Elektryczne rowery cargo to doskonałe uzupełnienie transportu w przypadku usług kurierskich, czy dynamicznie rozwijających się szybkich dostaw.
Elektryczne rowery cargo zyskują ogromną popularność w całej Europie. To najszybciej rosnący sektor rowerowy. Dla przykładu w Niemczech w 2020 roku wzrósł on o 40%. W wielu miastach władze decydują się dopłacać firmom, które furgonetki wjeżdżające do centrów miast z dostawami, zdecydują się zastąpić rowerami cargo. Dzieje się tak, bo rowery cargo pomagają odblokować zastawione furgonetkami centra miast i pozbyć się nadmiaru zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że segment e-commerce, a więc i dostarczania przesyłek, rośnie w Europie o 33% rocznie. Z kolei z badań przeprowadzonych przez University of Westminster wynika, że elektryczne rowery cargo w centrach miast dostarczają przesyłki o 60% szybciej od dostaw samochodem (10 paczek na godzinę wobec 6 paczek furgonetką).

Ekologiczna wersja tak zwanego „transportu ostatniej mili” zyskuje na popularności także w Polsce. Dzięki przełomowej ofercie polskiego producenta KROSS, już tej wiosny firmy oraz klienci indywidualni mogą dokonać zakupu własnego elektrycznego roweru cargo. Nowe rowery w barwach KROSS, wyposażone są w elektryczny napęd, który wpływa na jakość i komfort jazdy, a także zdecydowanie ułatwia pokonywanie dłuższych dystansów i miejskich wzniesień, szczególnie z ciężkim załadunkiem.

– Polski KROSS rozwija się bardzo dynamicznie. Stale poszukujemy nowych rozwiązań i już teraz projektujemy rowery przyszłości. Silny nacisk kładziemy na rozwiązania ekologiczne i w ten trend doskonale wpisują się elektryczne rowery KROSS cargo. Polska konstrukcja KROSS jest pierwszym tego typu masowo dostępnym modelem w Europie Środkowej. Zainteresowanie elektrycznymi rowerami cargo KROSS jest ogromne i już realizujemy zamówienia poprzez wybrane sklepy oraz stronę kross.eu – mówi Kacper Sosnowski, wiceprezes KROSS.

Rower do zadań specjalnych. Ekologicznie i ekonomicznie

Coraz więcej firm decyduje się na rowery towarowe. Za tym wyborem stoją między innymi kwestie ekonomiczne i ekologiczne.

– Eksperci z obszaru logistyki przewidują, że trend ograniczania transportu spalinowego na rzecz elektrycznych rowerów cargo będzie się rozwijał, a część z nich uważa, że przyszłość lokalnego transportu należeć będzie właśnie do takich pojazdów. Dzięki swojej zwinności, ładowności i pokaźnemu zasięgowi, rowery e-cargo to atrakcyjny produkt dla firm kurierskich, podmiotów zajmującymi się szybkimi dostawami zakupów oraz dla mieszkańców miast – mówi Adam Fudala, Business Development Manager KROSS.

Kurierzy, ludzie prowadzący swoje firmy w miastach i zwykli mieszkańcy, każdego dnia zmagają się z podróżowaniem zatłoczonymi drogami, ciasnymi uliczkami czy brakiem miejsc parkingowych. Z elektrycznym rowerem cargo mają szansę zamienić nieekologiczne furgonetki i samochody na wygodne i zwinne jednoślady, wyposażone w pakowne skrzynie o pojemności nawet 300 litrów. Ta propozycja nie tylko znacznie ułatwi pracę, ale wpisze się w ekologiczną ideę transportu ostatniej mili. Wyzwaniem dla branży dostawczej są również coraz powszechniejsze strefy ograniczonej dostępności, mające na celu ograniczenie ruchu w centrach miast i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Zeroemisyjny rower, który dojedzie wszędzie, a w dodatku zaparkuje bezpłatnie pod samymi drzwiami, nie ma konkurencji.

Codzienny pomocnik dla rodzin

Korki, spaliny, przepełniona komunikacja zbiorowa – codzienne dowożenie dzieci do przedszkola czy szkoły jest coraz większym wyzwaniem. Tymczasem elektryczny rower cargo w wersji „pasażerskiej”, to specjalnie zaprojektowany kosz, który bezpiecznie pomieści dwoje dzieci. Daszek zapewni komfort podróżowania przy każdej pogodzie, a pasy i oświetlenie zwiększą bezpieczeństwo. Miejscy rowerzyści mogą też wybrać się na duże zakupy – nie tylko spożywcze. Wizyta w markecie budowlanym, czy na giełdzie staroci, też jest w zasięgu ich możliwości. Dzięki wspomaganiu elektrycznemu, nawet sporych rozmiarów przedmioty można wwieźć pod górę bez zadyszki. W Szwecji rowery e-cargo z powodzeniem wykorzystywane są np. do przeprowadzek.

Dostępne finansowo dzięki KROSS

Rental Elektryczne rowery cargo KROSS są również dostępne dla klientów biznesowych w opcji wygodnego wynajmu w ramach usługi KROSS Rental. Spółka szacuje, że w 2022 roku wypożyczy firmom 10 razy więcej rowerów niż w roku ubiegłym. Wśród nich będą także rowery e-cargo. Oferta zawiera finansowanie, serwis sprzętu oraz opcjonalnie pakiet poprawiający bezpieczeństwo – kaski, odblaski i inne akcesoria. Polska marka KROSS deklaruje, że elektryczne rowery cargo, które trafiają na polskie ulice – a w przyszłości także zagraniczne rynki – odznaczają się wysoką jakością i konkurencyjną ceną.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem