Kross przejmuje holenderską markę rowerową Multicycle. Planuje kolejne inwestycje

Dodane: 23.02.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Ponad 40-letnia firma Multicycle znalazła się w ubiegłym roku w stanie upadłości i wstrzymała działalność. Przejął ją właśnie polski producent rowerów Kross. Zamierza wznowić produkcję holenderskich jednośladów.

Na zdjęciu: Zbigniew Sosnowski, Prezes i założyciel Kross | fot. materiały prasowe

Rozwój w Holandii 

Transakcja ta oznacza dla Krossa mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie. Przedstawiciele spółki z Przasnysza tłumaczą, że jest to także możliwość wykorzystania efektów synergii w sprzedaży i dystrybucji rowerów i akcesoriów sportowej marki Kross, stylowych rowerów miejskich Le Grand i zaawansowanych technologicznie rowerów elektrycznych i tradycyjnych Multicycle. 

Holenderska spółka ma natomiast szansę, aby odzyskać wiodącą pozycję oraz rozwinąć sprzedaż na rodzimym rynku i zagranicą. Nowy właściciel zapewnia firmie strategiczną stabilność oraz korzyści wynikające z ekonomii skali i szerokiej bazy technologicznej. Przedstawiciele Krossa dodają, że w najbliższych tygodniach pracownicy holenderskiej spółki wznowią proces produkcji i sprzedaży. 

300 tys. rowerów rocznie 

Mimo że nowy podmiot prawy nie przejmie zobowiązań poprzednika, to planuje ponownie uruchomić serwis dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać również dotychczasowi kliencie Multicycle. Wygląda także na to, że akwizycja holenderskiej marki, nie będzie jedyną inwestycją, którą Korss zrealizuje w tym roku. Przedstawiciele spółki wspominają o inwestycjach między innymi w technologię. 

Blisko 30-letnia firma z Przasnysza jest największym producentem rowerów w Polsce. Co roku jej fabryki opuszcza 300 tys. jednośladów, sprzedawanych w ponad 40 krajach. W swojej ofercie ma wiele modeli, dzięki którym można poruszać się miedzy innymi po górach, nieco łagodniejszych trasach i mieście. Jej założycielem jest Zbigniew Sosnowski, który rozpoczął rowerowy biznes od kupna 30 jednośladów marki Romet. 

Poznaj historię firmy i przeczytaj artykuł pt. „Siła Krossa to ludzie. Poznaj historię sukcesu polskiej marki rowerowej”.