Książę Harry dołączył do healthtechu BetterUp z Doliny Krzemowej

Dodane: 26.03.2021

Kasia Krogulec

Udostępnij:

BetterUp to amerykański startup, który oferuje usługi z zakresu coachingu i zdrowia psychicznego. Powstał w 2013 r. i uzyskał już status jednorożca. Aktualnie jego wartość wynosi 1,7 mld dolarów. Trzy dni temu, oficjalnie na pokład organizacji dołączył książę Harry. Zajmie stanowisko chief impact officera.
Alexi Robichaux, założyciel healthtechu napisał na stronie internetowej firmy, że BetterUp docenia sposób, w jaki inspiruje i działa książę Harry. Zwrócił uwagę, że książę Sussex od dawna wspiera inicjatywy związane ze zdrowiem psychicznym: założył Invictus Games (eventy dla kontuzjowanych lub chorych żołnierzy) oraz uruchomił Sentebale, organizację, która wspiera zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie młodych ludzi dotkniętych wirusem HIV w Lesotho i Botswanie.

W ramach obowiązków chief impact officera, nowy członek załogi będzie pomagał w zwiększaniu świadomości potrzeby poprawy opieki w zakresie zdrowia psychicznego, pracy nad strategią produktu, poszerzaniem globalnej społeczności liderów, trenerów i klientów BetterUp, oraz zajmie się doradztwem w zakresie współpracy charytatywnej.

Książę Harry, komentując dołączenie do zespołu, wspomniał o swoim 10-letnim doświadczeniu w służbie wojskowej, podkreślając, że właśnie tam nauczył się, jak ważne jest zdrowie psychiczne.

– Jestem głęboko przekonany, że skupienie się na naszej sprawności umysłowej i nadanie jej priorytetu odblokowuje potencjał i możliwości, o których nigdy nie wiedzieliśmy, że są w nas. Jak mawiają Royal Marine Commandos: „To stan umysłu”. Wszyscy mamy to w sobie – powiedział książę w komunikacie prasowym, który pojawił się na stronie BetterUp.

Celebryci angażujący się w startupy

Osoby znane z pierwszych stron gazet, coraz częściej angażują się w działalność startupową. We wrześniu ubiegłego roku aktor Will Smith, znany z takich filmów jak „Dzień Niepodległości”, czy „Jestem legendą”, zainwestował w niewielkiego japońskiego game developera – Playco. Startup pozyskał łącznie 100 mld dolarów i stał się jednorożcem. Smith jest również współzałożycielem funduszu Dreamers VC, który wyszukuje innowacje technologiczne.

Także wielu znanych Polaków wspiera początkujące firmy. Niedawno jeden z najmłodszych polskich milionerów, Robert Gryn, sprzedał stworzony przez siebie Codewise i oznajmił, że będzie inwestował w startupy pozytywnego wpływu.

Najświeższą informacją o współpracy celebryty ze startupem, jest dołączenie aktorki, Weroniki Rosati do spółki Lajuu, która produkuje wegańskie kosmetyki. Wejściu produktów na rynek towarzyszyć będzie kampania crowdfundingowa, która w kwietniu br. wystartuje na platformie Beesfund.com. Nowy firma chce pozyskać blisko 1 milion złotych na rozwój swojego biznesu oraz podbicie rynku nie tylko polskiego, ale i amerykańskiego.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem