Księgowość Cię przytłacza? Zrzuć ją ze swoich barków dzięki mKsięgowości

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Tworzysz, sprzedajesz, a do tego księgujesz? Masz startupowcu za dużo na swojej głowie? Chcesz pozbyć się tego ciężaru? mBank pomoże Ci prowadzić księgowość w firmie. Instytucja ta uruchomiła właśnie platformę mKsięgowość. Zobacz dlaczego warto z niej skorzystać.

mBank uruchomił internetową platformę księgową

Wierz mi albo nie: startupowcy naprawdę mają muskularne barki. Nie to, żeby wylewali siódme poty na siłowniach – chodzi o coś innego. Przeważnie dźwigają oni cały ciężar stworzonej przez siebie firmy: produkują, sprzedają, księgują i tak w kółko. Po kilku latach taszczenia startupu docierają z nim na szczyt albo turlają się w dół. W obu przypadkach, co poniektórzy, wciąż kurczowo dźwigają wszystkie firmowe zadania.

A przecież nie tak musi wyglądać zarządzanie firmą. Wystarczy, że zdejmiesz z siebie chociażby prowadzenie księgowości, spakujesz do walizki i ekspresem oddelegujesz ją bardziej wykwalifikowanym osobom. Taką możliwość daje uruchomiona właśnie przez mBank usługa mKsięgowość.

Tyle funkcji, trzy pakiety – który jest dla Ciebie?

W rzeczywistości usługa ta jest połączeniem rachunku bankowego z internetową platforma księgową. Dzięki temu nie musisz skakać między systemem księgowym, żeby podejrzeć fakturę do zapłaty, a systemem transakcyjnym, żeby ją zrealizować. W przypadku mKsięgowości wystarczy Ci jeden login i hasło. Poniżej najważniejsze funkcje platformy:

 • mKsięgowość zbiera informacje o przychodach, kosztach, podatkach i stanie firmowego konta w jedno miejsce, wliczając je do bieżącego stanu konta;
 • prognozuje kwotę podatku, który mamy do zapłacenia;
 • prognozuje płynność finansową prowadzonej firmy;
 • podpowiada jak poprawnie wystawić fakturę, zaksięgować koszty i rozliczyć się z kontrahentami i wyliczyć podatek;
 • ułatwia znalezienie danych do faktury, dodanie skanu nowej tak, by wartości na niej zawarte zostały automatycznie przeniesione do systemu;
 • wysyła wygenerowane deklaracje podatkowe;
 • tworzy listę dłużników, czyli kontrahentów, którzy zalegają z płatnością za Twoje usługi i wygeneruje wiadomość e-mail i SMS z przypomnieniem o zaległości;
 • wysyła powiadomienia SMS przypominające o wysłaniu przelewu dla klienta;
 • podaje propozycje amortyzacji środków trwałych i pojazdów zarejestrowanych na firmę, dzięki czemu łatwiej będzie rozliczyć np. kilometrówkę.
 • mKsięgowość dostępna jest w trzech pakietach. Poniższe opisy pomogą Ci wybrać najodpowiedniejszą dla Ciebie opcję. Pamiętaj: każdy z wyższych pakietów zawiera funkcje poprzedniego!

  • mKsięgowość Start (0 złotych) – jeśli dotychczas prowadzenie księgowości spoczywało na Twoich barkach, a ciężar ten nie odciągnął Twej uwagi od pozostałych spraw firmowych – najprawdopodobniej ten pakiet jest dla Ciebie. Co najważniejsze, w ramach tej bezpłatnej opcji Twój rachunek bankowy i internetowa platforma księgowa zostają zintegrowane, dzięki czemu będziesz automatycznie otrzymywać wyliczenie podatków i deklaracji. A gdybyś chciał poprosić profesjonalistę, żeby np. sprawdził czy poprawnie wystawiłeś fakturę, zawsze przysługuje Ci taka możliwość za dopłatą 50 złotych.
  • mKsięgowość Komfort (150 złotych miesięcznie) – dzięki temu pakietowi otrzymujesz wsparcie profesjonalnej księgowej. W Twoim imieniu będzie ona odpowiadać np. na pytania z ZUS-u i US, zajmie się też obsługą rachunkową firmy i przygotuje deklaracje podatkowe czy przelewy za podatki i faktury dla klientów.
  • mKsięgowość Premium (300 złotych miesięcznie) – najbogatszy pakiet zawierający całą gamę funkcji i możliwości. Do najważniejszych z nich należą jeszcze szybszy kontakt z profesjonalną księgową (odpowiedź w ciągu godziny), a także analiza podatkowa i rachunkowa płynności finansowej Twojej firmy.

  Szef jest od szefowania, a księgowa od księgowania

  Dlaczego w ogóle polecam Ci korzystanie z mKsięgowości? Obok tych wszystkich funkcji, które wyżej wymieniłem, system oferowany przez mBank powstał we współpracy z firmą SuperKsięgowa, a przede wszystkim z udziałem startupowców. Przedstawiciele banku przeprowadzili z nimi około pięćdziesięciu wywiadów, a także zaprosili ich do udziału w pogłębionych badaniach fokusowych. Dzięki temu sami klienci mogli opowiedzieć twórcom internetowej platformy księgowej, jak ma ona wyglądać. Nie pozostało nic innego jak tylko postawić na nogi serwis odpowiadający potrzebom przedsiębiorców. 

  Tekst powstał we współpracy z mBankiem

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem