Kuchenne rewolucje zaczynają się z platformą Talk to Chef

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Pierwsze kroki podczas nauki gotowania stawiamy zazwyczaj wspomagając się babcinymi przepisami, albo radami zawartymi w książkach kucharskich. Okazuje się, że istnieją na to łatwiejsze sposoby. Przedsiębiorca Daniil Brodovich stworzył aplikację Talk to Chef, dzięki której nauczysz się profesjonalnie gotować online.

fot. picjumbo.com/

Wideo rozmowa z gwiazdami kuchni

Talk to Chef jest serwisem edukacyjnym, który łączy ze sobą amatorów gotowania z profesjonalnymi kucharzami. Za pośrednictwem Skype’a użytkownicy aplikacji mogą nawiązać rozmowę z szefem kuchni i zadawać pytania dotyczące przygotowania smacznej potrawy.  Dla kulinarnych mistrzów jest to okazja do wypromowania własnej osoby, jak i zdobycia dodatkowego źródła dochodu, ponieważ adepci sztuki gotowania mogą nagradzać mentorów przez dokonanie dobrowolnej zapłaty za udzielone wskazówki.

Platforma Tak to Chef działa w prosty sposób. Będąc w roli mniej doświadczonego kucharza, który chce prosić o rady profesjonalistów wystarczy wyszukać w bazie danych interesującego nauczyciela i nawiązać z nim kontakt. W tym celu, użytkownik powinien określić preferowany rodzaj kuchni, którą może być np. kuchnia azjatycka oraz metodę gotowania. Dzięki temu platforma wskaże profile osób, do których warto zadzwonić. Kiedy uzyskamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, oceniamy współpracę z kucharzem i piszemy komentarz oraz uiszczany dobrowolną opłatę.

Opłata tylko za najwyższej jakości usługi

Szef kuchni, który chce rozpocząć przygodę z Talk to Szef, musi zarejestrować się, a stworzone konto powinno zawierać dane podobne do tych, jakie umieszczamy na biznesowych portalach społecznościowych. Dodatkowo należy określić sposób w jaki chcemy obsługiwać płatności np. PayPal. Mając przygotowany profil, nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na połączenia ze strony klientów, o których informuje kucharzy stworzony system alertów.

Aktualnie platforma Talk to Chef jest w wersji beta, a jej twórcy poszukują osób chętnych do nauki gotowania, kucharzy oraz blogerów, którzy będą umieszczać informacje o nowopowstałym serwisie na swoich stronach internetowych. Projekt ma dużą szansę na komercyjny sukces, ponieważ przyjęty model biznesowy nie jest ograniczony uwarunkowaniami kulturowymi oraz barierami językowymi. Twórcy aplikacji, która dostępna jest dla użytkowników iPhonów pobierają opłatę w wysokości 15 proc. od każdej transakcji dokonanej na rzecz kucharzy. Przejrzyste zasady korzystania z serwisu brzmią zachęcająco i być może Talk to Chef zrewolucjonizuje sposób w jaki się odżywiamy.