Kundi najlepszym polskim startupem w konkursie Seedstars Warsaw

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Kundi zwyciężył w konkursie Seedstars Warsaw, który odbył się 7 września. Start-up będzie reprezentować Polskę podczas Seedstars Summit w Szwajcarii i powalczy o ponad 500 tys. USD w formie inwestycji kapitałowej.

Polskie eliminacje do Seedstars World, międzynarodowego konkursu dla start-upów działających na rynkach wschodzących oraz szybko rozwijających się scen startupowych, zakończyły się pomyślnie. Konkurs odbył się w środę, 7 września w Campus Warsaw. Brało w nim udział 11 wybranych start-upów, które przedstawiły swoje pomysły przed międzynarodowym jury.

Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie 70 uczestników i zgromadziło przedsiębiorców z Warszawy i z całego kraju. Zwycięzcą został Kundi, który stworzył mobilną platformę ubezpieczeniową rzeczy ruchomych typu peer-to-peer. Według start-upu Kundi ubezpieczenia są zbyt drogie i mają zbyt wiele barier wejścia (ogrom dokumentów, wymagają kontaktu z doradcą). Dlatego stworzyli globalną platformę ubezpieczeniową typu peer-to-peer ze zwrotem gotówki za brak szkód, dzięki czemu ubezpieczenie jest tańsze o 50%. Kundi został najlepszym start-upem w Polsce dzięki wykorzystaniu przełomowej technologii i nietypowego społecznego podejścia do tradycyjnej branży.

Kundi weźmie udział w konkursie Seedstars Summit, który odbędzie się w Szwajcarii w kwietniu 2017 r. To wydarzenie składa się z tygodniowego programu szkoleniowego, podczas którego uczestnicy mają okazję poznać pozostałych 60 zwycięzców oraz inwestorów i mentorów z całego świata. Tradycyjnie ostatniego dnia uczestnicy przedstawią swoje pomysły przed widownią, na której zasiądzie 1000 osób, a najlepszy uczestnik otrzyma nagrody i kapitał inwestycyjny w wysokości ponad 500 tys. dolarów. Startup Kundi ma również możliwość wzięcia udziału w regionalnej edycji wydarzenia Seedstars CEE Regional Summit w dniach 1-4 grudnia 2016 r. w Kazachstanie razem ze zwycięzcami z Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Turcji, Rosji, Ukrainy, Czech, Kazachstanu i Mołdawii. 

Drugie miejsce zajął start-up UserEngage, który stworzył platformę do automatyzacji marketingu nowej generacji. Platforma rozwiązuje problem angażowania odwiedzających i użytkowników strony w sposób zautomatyzowany ale spersonalizowany, dzięki umieszczaniu całej komunikacji i wszystkich danych w jednym miejscu. Na trzecim miejscu znalazła się aplikacja HospiCare, która ma na celu usprawnienie codziennej pracy z pacjentami z domowych hospicjów dla zespołów medycznych, opiekunów oraz rodzin. Aplikacja zawiera wszystkie aktualne informacje na temat osoby wymagającej opieki, a także całą dokumentację medyczną, i zapewnia do nich dostęp 24/7 online. Obecnie nie ma rozwiązania, które zapewniałoby łatwą i szybką komunikację pomiędzy zespołami medycznymi oraz pełny dostęp do dokumentacji.

Swoje pomysły przedstawiło 11 startupów przed jury w składzie: Karol Szubstarski, Analityk inwestycyjny w Intel Capital, Chris Kowalczyk, Partner zarządzający w HardGamma Ventures, Andrzej Bassara, Head of Product and Strategy w PayU S.A., Maciej Małysz, Partner inwestycyjny w Inovo Venture Fund, Piotr Pagowski, Venture Partner w Black Pearls VC oraz Igor Ovcharenko, Regional Manager w CEE/MENA Seedstars World. W naradzie jury brał też udział zespół finansowo-techniczny w składzie: Jędrzej Iwaszkiewicz, Współzałożyciel D-RAFT, Maciej Luczak, Członek Zarządu Billon oraz Martina Szczepaniak, Head of Consumer Product w PayU. Impreza odbyła się dzięki ogromnemu wsparciu ze strony PayU oraz nieocenionej pomocy TechHub przy organizacji wydarzenia na miejscu. 

Konkurs Seedstars World rusza w dalszą trasę po szybko rozwijających się scenach start-upowych oraz środowiskach start-upowych na rynkach wschodzących. Kolejny przystanek to Teheran, gdzie zostanie wybrany najlepszy start-up z Iranu. Seedstars World poszukuje startupów, które rozwiązują problemy w regionie lub tworzą dochodowe produkty na rynek globalny.

O Seedstars

„Próbowali nas pogrzebać, ale nie wiedzieli, że jesteśmy nasionami” – przysłowie meksykańskie. 

Seedstars jest globalną organizacją z siedzibą w Szwajcarii, która działa w ponad 60 krajach na całym świecie. Ma misję wpływania na życie ludzi na rynkach wschodzących przy wykorzystaniu przedsiębiorczości i technologii. Celem organizacji jest stworzenie i rozwijanie ekosystemu start-upów poprzez łączenie, tworzenie i inwestowanie w przedsiębiorstwa zorientowane na sukces. Seedstars łączy najlepszych przedsiębiorców z inwestorami, spółkami i mediami, aby dopasować ich do nowych rynków. Tworzy spółki łącząc zasoby, talent i techniki rozwoju oraz inwestuje w przedsiębiorców z największym potencjałem. Seedstars dzieli się wartościami zaufania, wydajności i różnorodności w celu wspierania całego ekosystemu biznesowego od przedsiębiorców do inwestorów poprzez rząd i spółki. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem