Kursy programowania IT Academy wypełniają ogromną lukę na polskim rynku pracy

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Polska jest europejskim gigantem, jeżeli chodzi o potencjał branży IT. W naszym kraju istnieją największe możliwości wzrostu wykorzystania usług informatycznych spośród wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Na drugim miejscu uplasowaliśmy się w rankingu gotowości branży informatycznej, co oznacza, iż istnieje deficyt specjalistów IT – potencjał i zapotrzebowanie są większe niż ilość wykwalifikowanych programistów przygotowanych do podjęcia pracy na rynku IT. Szkoła programowania IT-Academy nie pozostaje obojętna na taką sytuację.

fot. materiały prasowe

Specjaliści IT potrzebni od zaraz

W 2020 roku na całym świecie może brakować aż milion programistów, mamy do czynienia z nieustannym wzrostem zapotrzebowania na specjalistów z tej branży. Wartość polskiego rynku IT już od kilku lat wzrasta o ok. 4% rocznie. Dostrzec można coraz większą otwartość Polaków na potrzeby rynkowe i zmieniające się trendy w biznesie. Konkurencyjność jest na tyle duża, natomiast deficyt programistów niepokojąco wzrasta, że obecnie przedstawiciele sektora IT są jednymi z najlepiej zarabiającymi pracownikami w kraju.

Obecnie aż 30 proc. firm z branży IT ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Z ostatnich doniesień wynika, iż młodszy specjalista już na początku swojej kariery zawodowej może liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 2,5 do 3,5 tys. zł netto. Z kolei zarobki doświadczonego programisty osiągają nawet 14 tys. brutto. Wydawać by się mogło, że czynnik finansowy jest najsilniejszym czynnikiem motywującym. Dlaczego zatem ok. 30% firm z branży IT ma problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników z tej branży?

Ponad 120 polskich uczelni w swojej ofercie ma kierunki przygotowujące studentów do pracy na rynku IT. W 2016 roku studia rozpoczęło na nich tylko 26 tys. osób, to wciąż za mało, by zaspokoić rosnący popyt na wysokiej klasy specjalistów z tego sektora. Należy również podkreślić, że praktycznie każdy absolwent kierunku związanego z IT znajduje pracę, bezrobocie wśród nich jest jednym z najniższych. W tym przypadku to praca szuka człowieka, to firmy walczą o specjalistów, są oni im nie tylko potrzebni, ale wręcz niezbędni do rozwoju, doskonalenia usług, wprowadzania innowacji na rynek. 

Nie wystarczy być programistą, trzeba być dobrym programistą 

Deficyt specjalistów IT nie oznacza jednak, że przeciętne umiejętności z zakresu programowania są wystarczające, aby podjąć pracę związaną z tą branżą. Naprzeciw potrzebom rynkowym, ale również osobom, które planują zostać programistami, wychodzi szkoła programowania IT Academy. To zespół zawodowych i doświadczonych programistów, doskonalący swój warsztat w międzynarodowych firmach IT. To spowodowało, że nie tylko posiadają bogatą wiedzę z tego zakresu, ale również mają świadomość, jak bardzo zmienia się ta branża i w jakim kierunku zmierza. 

Kursy programowania trwają minimum pół roku. W tym czasie studenci poznają teorię z zakresu programowania, jednak najwięcej czasu poświęcane jest praktyce, ponieważ aż 80% całego szkolenia. Dzięki temu uczestnicy nabywają konkretnych umiejętności, potrafią obsługiwać nowoczesne programy i myśleć w sposób analityczny, kreatywny i wszechstronny, w tej branży to bardzo cenione kompetencje. Dzięki maksymalnie 6-osobowym grupom wykładowcy w maksymalny sposób wykorzystują możliwość indywidualnego podejścia do każdego studenta, co przekłada się na wyższy poziom kształcenia oraz jego efekty. 

Szkoła programowania IT-Academy jest otwarta na osoby w każdym wieku, jak również będące na różnych etapach kształcenia zawodowego. Uczestnikami są młodzi ludzie bez doświadczenia i przygotowania oraz pracownicy banków, marketingowcy i specjaliści od sprzedaży, administratorzy systemowi, ale także programiści. Kursy programowania są bardzo zróżnicowane. Szkoła proponuje szkolenia z zakresu programowania Java, kurs testera oprogramowania, kurs FronteEnd, kurs tworzenia stron internetowych oraz szkolenie Selenium.

Prowadzący są zobligowani do stosowania nowoczesnych metod nauczania i dostarczania kursantom aktualnych materiałów szkoleniowych. Z kolei uczestnicy szkoleń mogą korzystać z dodatkowych materiałów, książek i wideo-lekcji. W szkoleniu udział mogą wciąć ponadto osoby pracujące na pełen etat, ponieważ grafik jest elastyczny, dostosowany do potrzeb studentów. 

Szkoła programowania IT Academy koncentruje się na wykształceniu profesjonalnych i świadomych swoich umiejętności programistów. Każde szkolenie kończy się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje stosowny certyfikat.

Szkołę IT-Academy ukończyło już wielu programistów i specjalistów IT. Część z nich postawiła na pracę w znanych firmach – również poza granicami naszego kraju, inni z kolei realizują się jako freelancerzy. Kursy programowania stanowią krok w przyszłość, to gwarancja wyboru kierunku swojego rozwoju zawodowego, które cechuje się ogromnym potencjałem w Polsce. Wspólnie możemy wypełnić lukę na polskim rynku IT, zaspokoić potrzeby polskiego rynku pracy i zwiększyć naszą pozycję na arenie międzynarodowej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem