KVARKO inwestuje w inteligentne WiFi

Dodane: 01.03.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

KVARKO, fundusz inwestujący w innowacyjne spółki naukowe i technologiczne, zainwestował 1 mln zł w technologię umożliwiającą proste i samodzielne uruchomienie usługi dostarczającej inteligentne WiFi. Rozwiązanie będzie przeznaczone dla hoteli, restauracji, galerii handlowych itp.

Nowa technologia Captive Portali to jedenasta inwestycja funduszu KVARKO. Inwestycja przeprowadzona została w ramach działania Bridge Alfa, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Otwarte, darmowe sieci WiFi mają ogromny potencjał dla biznesu – pozwalają na prowadzenie wielokanałowej komunikacji i budowanie pozytywnego doświadczenia klienta. Usługi z kategorii inteligentnego WiFi umożliwiają podmiotom udostępniającym darmową sieć na kontakt z użytkownikami, nawet po opuszczeniu lokalu. Tego typu narzędzia, znane pod nazwą Captive Portali, w połączeniu z elementem analitycznym, pozwalają na dostosowywanie komunikacji do grupy odbiorców, podnoszenie jakości obsługi oraz zwiększenie liczby powracających klientów.

Barierą w szerokim wykorzystaniu Captive Portali jest obecnie konieczność ręcznej instalacji usługi tego typu wewnątrz infrastruktury sieciowej. Wpływa to negatywnie na czas wdrożenia, gdyż z reguły wymaga istotnego zaangażowania ze strony właściciela sieci, np. poprzez przyznanie dostępu do ustawień urządzenia sieciowego. Wysoki poziom skomplikowania konfiguracji sprzyja również powstawaniu błędów podczas instalacji, podnosząc koszty całego procesu oraz uniemożliwiając sprawne skalowanie usług dostawcy Captive Portalu.

Istniejące problemy zostały koncepcyjnie rozwiązane przez Social WiFi, polską firmę rozwijającą system Captive Portalu oraz narzędzia analityczno-marketingowe, ułatwiające i automatyzujące komunikację z użytkownikiem końcowym. Dzięki zespołowi Social WiFi i finansowaniu z funduszu KVARKO powstanie pierwsze na świecie rozwiązanie umożliwiające szybką, samodzielną instalację Captive Portalu za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji. System Social WiFi wykorzystywany jest na ponad 40 rynkach na 5 kontynentach, od Nowej Zelandii po Stany Zjednoczone.

– Social WiFi ma wszystko, co powinna mieć młoda, dobrze rokująca firma: wizję rozwoju technologii, globalne ambicje, zweryfikowany model biznesowy i bardzo zaangażowany, międzynarodowy zespół. To wszystko powinno pozwolić na skokowe zwiększenie skali działalności. Ważne jest również to, że mamy do czynienia z kolejnym projektem w dużej mierze skierowanym do branży hotelarskiej. Dostrzegamy tutaj bardzo ciekawe, biznesowe i technologiczne synergie pomiędzy technologią zaproponowaną przez Social WiFi a inną spółką z naszego portfela, Hotel Application – powiedział Paweł Wielgus, Prezes Zarządu KVARKO.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem