Kwietniowy Netcamp z Adobe

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Kwietniowy Netcamp z Adobe – trendy IT, rynek mobile, analityka internetowa, wirtualne prawo. Fundacja Netcamp zaprasza w środę 20 kwietnia o godzinie 18:00 na kolejne spotkanie branży IT w Business Club Szczecin.

Kwietniowy Netcamp z Adobe – trendy IT, rynek mobile, analityka internetowa, wirtualne prawo. Fundacja Netcamp zaprasza w środę 20 kwietnia o godzinie 18:00 na kolejne spotkanie branży IT w Business Club Szczecin.

Na spotkaniu dowiemy się co jeszcze może nas zaskoczyć w IT i jakie trendy panuja na rynku mobile, jak ugryźć analitykę internetową aby efektywnie mierzyć ruch na stronie, czy prawo działa w wirtualnym świecie gier online oraz jakie znaczenie ma technologia w rozwijaniu mobilnego startupa. Gościem specjalnym będzie Adobe. Następnego dnia odbędą się szkolenia z analityki internetowej (Conversion) oraz tworzenia aplikacji mobilnych (Adobe).

Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na branżowe dyskusje przy pizzy. Wymagana jest rejestracja na spotkanie i szkolenia. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć kto się wybiera na Netcampa warto zapisać się na to wydarzenia na Facebooku. Zapisz się już dziś i zaproś swoich znajomych!
Agenda spotkania:

1. Zrób zdjęcie i lepiej wydawaj swoje pieniądze – Arek Skuza, SaveUp.pl

Arek opowie o swoim mobilnym startupie SaveUp, który zmienia sposób robienia zakupów. Wystarczy zrobić zdjęcie produktu by aplikacja rozpoznała przedmiot i wyszukała gdzie można kupić go najtaniej. Będzie też o znaczeniu technologii, ludzi, partnerów i wskaźników w startupie.

2. Jak ugryźć analitykę internetową, czyli o efektywnej strategii mierzenia ruchu na stronie – Mariusz Michalczuk, Conversion

Prezentacja będzie dotyczyła analityki internetowej – czym jest, jak jest postrzegana w oczach wielu ludzi. Mariusz opowie również jak powinien wyglądać prawidłowo zaprojektowany proces analizy ruchu na stronie i podejmowania na tej podstawie właściwych decyzji dotyczących naszej obecności online.

3. Magia i miecz – co może zostać skradzione w wirtualnym świecie? – Rafał Malujda, Radca prawny

Dynamiczny rozwój gier MMO/MMORPG on-line i innych wirtualnych przestrzeni sprawia, iż zasadne są pytania, czy prawo realnie obowiązuje w sieciach, za jakie zachowania można odpowiadać karnie, czy można „ukraść” wirtualny miecz, tarczę i hełm? Ciekawym wątkiem są także prawa własności intelektualnej, a w szczególności prawo autorskie.

4. Czy coś jeszcze może nas zaskoczyć w IT? – Tadeusz Chełkowski, Adobe

Przegląd wybranych trendów  IT,  które zmieniają życie użytkowników i twórców projektów informatycznych z perspektywy Adobe. Podczas prezentacji zostaną przedstawione technologie związane z tworzeniem Rich Internet Application, aplikacji  na urządzenia mobilne, przetwarzaniem procesów biznesowych oraz  zarządzaniem komunikacją z użytkownikami.  Motywem wiodącym prezentacji jest demonstracja związku pomiędzy jakością komunikacji z użytkownikiem, a sukcesem prowadzonego przedsięwzięcia. Prezentacja kierowana jest przede wszystkim do osób prowadzących firmy związane z rynkiem IT , szukających inspiracji do tworzenia nowych produktów lub usług.

A 21 kwietnia w Technoparku Pomerania odbędą się dwa szkolenia:

* Wstęp do tworzenia aplikacji mobilnych przy użyciu narzędzi Adobe – Bartłomiej Soin, Adobe System Engineer

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną metody i narzędzia umożliwiające sprawne tworzenie aplikacji na urządzenia mobile jak smartfony i tablety.

* Opracowanie i analiza KPI na potrzeby analityki internetowej – Mariusz Michalczuk, Chief Web Analyst, Conversion

W warsztacie na podstawie case study uczestnicy wezmą udział w procesie tworzenia KPI (Key Performance Indicators) – od spotkania z przedstawicielami firmy do dobrania metryk i ich analizy. Na tej podstawie będziemy zastanawiali się, co można zrobić, jakie decyzje podjąć, aby poprawić omawiany serwis w wybranych aspektach.

źródło: informacja prasowa