Ładowanie do 100% w zaledwie 19 min? Xiaomi chwali się nową technologią

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Ładowanie do 100% w zaledwie 19 min? Xiaomi chwali się nową technologią

Udostępnij:

Coraz więcej sprzętów elektronicznych możemy już ładować bezprzewodowo – nigdy jednak nie było to możliwe w tak krótkim czasie. Na czym polega technologia wymyślona przez chińskiego producenta?

Odkąd producenci sprzętów elektronicznych postanowili nas uwolnić od wszechobecnych kabli, rozpoczął się między nimi wyścig na jak najbardziej wydajne ładowanie bezprzewodowe. W świecie smartfonów największe wrażenie pod tym względem robiły modele Huawei P40 Pro Plus (bezprzewodowe ładowanie 40 W) i Xiaomi Mi 10 Ultra (50 W), ale wszystko wskazuje na to, że czeka nas rewolucja w szybkości ładowania. Drugi z wymienionych producentów zamierza wprowadzić do swoich do swoich urządzeń bezprzewodowe ładowanie z mocą… 80 W.

Xiaomi chwali się, że ich baterie o pojemności 4000 mAh będzie można naładować do 50% już w 8 minut, a do 100% w zaledwie 19 minut! Do tej pory bezprzewodowe ładowanie było niemożliwe w tak krótkim czasie, a takie wyniki osiągały tylko tradycyjne ładowarki (z kablem).

Jesteśmy ciekawi, w jakim modelu pojawi się nowa technologia i czy producentowi uda się zachować wszystkie aspekty bezpieczeństwa, bo w końcu cały czas mówimy o ładowaniu bezprzewodowym.