Lady Gaga twarzą nowego startupu

lady gaga twarza nowego startupu
Udostępnij:
Wyobraźcie sobie Arnolda Schwarzeneggera robiącego zdjęcie do lustra albo Eminema zrywającego z dziewczyną na portalu społecznościowym. Nierealne? Niekoniecznie! Od kilku dni huczy o nowej społecznościówce wyłącznie dla celebrytów.

Wyobraźcie sobie Arnolda Schwarzeneggera robiącego zdjęcie do lustra albo Eminema zrywającego z dziewczyną na  portalu społecznościowym. Nierealne? Niekoniecznie!  Od kilku dni huczy o nowej społecznościówce wyłącznie dla celebrytów.

Backplane to nowy projekt, za którym stoi dofinansowanie ze strony firmy Tomorrow Ventures, będącej własnością Ericka Schmidta (byłego dyrektora generalnego Google). Ponadto w projekt zamieszana jest Stefani Germanotta, którą większość z nas zna pod pseudonimem Lady Gaga O jej udziale w projekcie na łamach New York Times poinformował menedżer gwiazdy Troy Carter.

Lady Gaga nie jest pierwszą gwiazdą, która dostrzegła ogromny potencjał drzemiący w Internecie. Innym przykładem jest Ashton Kutcher, którego inwestycje opisywaliśmy kilka dni temu.

Na obecna chwilę nie ma zbyt dużo informacji o samym portalu. Pojawiają się za to wzmianki o funkcjonalnościach, które mają ułatwić zarządzanie profilami na Facebooku i Twitterze. Nie wiadomo czy portal okaże się hitem,  ale wygląda na to, że może sporo namieszać. Miejsce, które daje celebrytom szansę na swobodne wypowiedzi i typowo społeczne aktywności  jest z pewnością ciekawym łupem dla serwisów plotkarskich. Ewentualne wycieki prywatnych materiałów mogą doprowadzić inwestorów  do poważnej zgagi, a serwisu do szybkiego upadku. Mamy jednak nadzieje, że Erick Schmidt uczy się na błędach i wyciągnął wnioski ze straty swojego stanowiska w Google.

Jest budżet, jest show i szum, jaki niewątpliwie zrobi Gaga. Czy Backplane okaże się Facebookiem celebrytów? Czas pokaże...

źródło: venturebeat.com