Laven pozyskał 3,8 mln zł na dalszy rozwój komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Laven pozyskał 3,8 mln zł na dalszy rozwój komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych

Udostępnij:

Laven zapewnia ubezpieczonym dostęp do technologii medycznych, których zastosowanie wiąże się z kosztami przekraczającymi nawet milion złotych. Dzięki nowemu finansowaniu spółka zwiększy skalę prowadzonej działalności, by w kolejnych latach pozyskiwać ponad 100 tys. ubezpieczonych rocznie. Organizatorem finansowania jest fundusz 4growth VC. W tej rundzie inwestycyjnej wzięło również udział kilku aniołów biznesu związanych z branżą ubezpieczeniową.

Komplementarne polisy zdrowotne oferowane przez Laven obejmują nawet ponad 120 innowacyjnych technologii medycznych, które nie są refundowane przez NFZ, a których zakup jest bardzo kosztowny. Oferta insurtechu umożliwia finansowanie terapii lekowych i procedur medycznych, których stosowanie wiąże się z kosztem często przekraczającym setki tysięcy, a w niektórych przypadkach milion złotych. Przykładem może być leczenie białaczki czy operacja raka prostaty robotem da Vinci. To kierunek, w którym Laven chce dalej rozwijać swój produkt. Dodatkowo każda polisa Laven zapewnia również drugą opinię medyczną dostarczaną przez międzynarodową firmę MediGuide.

– Zapewniamy ubezpieczonym finansowanie i organizację leczenia w przypadkach, których nie pokrywa NFZ. Nasz produkt to nowa jakość na polskim rynku ubezpieczeń, zdominowanym przez polisy suplementarne, które koncentrują się na prostych zabiegach czy skróceniu kolejki do lekarza. Obecnie koncentrujemy się na rozwoju działalności w Polsce, gdzie w ciągu najbliższych 2-3 lat chcemy pozyskiwać rocznie ponad 100 tys. ubezpieczonych. W planach mamy również ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Myślimy o krajach o z rosnącą gospodarką oraz zbliżonych deficytach na rynku ochrony zdrowia, takich jak na przykład Rumunia – mówi Piotr Karda, prezes zarządu Laven.

Laven oferuje polisy komplementarne w formie ubezpieczeń grupowych, które pracodawcy mogą wykupić pracownikom. Spółka koncentruje się na pozyskiwaniu przedsiębiorstw zatrudniających ponad 50 osób, choć z oferty mogą skorzystać firmy mające zaledwie 5 pracowników.

Wykorzystując zaawansowany model aktuarialny, Laven może dostosować zakres polisy, w tym listę dostępnych nowoczesnych leków, wyrobów medycznych lub grup chorób do potrzeb i przedziałów wiekowych pracowników konkretnej firmy, a także wielkości środków, jakimi dysponuje pracodawca. Istnieje też możliwość współfinansowania ubezpieczenia przez pracowników.

– Dostrzegliśmy ogromny potencjał w insurtechu, który daje Polakom szansę na dostęp do nowoczesnych leków i terapii, pozwalających na zastosowanie najskuteczniejszych metod leczenia. Dynamiczny rozwój medycyny, jaki obecnie obserwujemy, postępujące starzenie się społeczeństwa, utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej, a jednocześnie dążenie do wydłużenia i poprawy jakości życia, z pewnością będą siłami napędowymi rynku ochrony zdrowia w najbliższych latach. Komplementarne ubezpieczenia zdrowotne wpisują się w te trendy, a dzięki swojej unikatowej ofercie Laven może stać się wiodącym beneficjentem tych zmian – mówi Krzysztof Bachta, partner zarządzający funduszu 4growth VC, który zainwestował w Laven.

Potencjał rynku komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych pokazują badania. Aż 72 proc. Polaków uważa, że pacjenci powinni mieć możliwość wyboru dopłaty do diagnostyki i leczenia nowocześniejszymi metodami niż te, które w standardzie oferuje NFZ. Co więcej, siedmiu na dziesięciu ankietowanych jest osobiście zainteresowanych taką ofertą, jeśli gwarantuje ona użycie nowocześniejszej metody leczenia niż ta, której koszt pokrywa NFZ. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego kilka lat temu na zlecenie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED.