Lech Kaniuk zwiększa swoje udziały w SunRoof i przejmuje kontrolę nad spółką

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Lech Kaniuk zwiększa swoje udziały w SunRoof i przejmuje kontrolę nad spółką

Udostępnij:

Lech Kaniuk Holding i Kaselyckan Holding, spółka należąca do brata Lecha Kaniuka, realizują kolejną inwestycję w SunRoof, największą firmę tworzącą dachy z paneli słonecznych w Szwecji. Krok ten pozwoli na zwiększenie udziału w SunRoof oraz w coraz szybciej rosnącym rynku fotowoltaiki.
Szwedzki SunRoof, oferujący całe solarne dachy zamiast paneli, zostanie zasilony środkami pieniężnymi od Lecha Kaniuka, znanego polskiego inwestora i start-upowca oraz jego brata Karola Kaniuka. Decyzję o zwiększeniu zaangażowania kapitału w firmę podjął Lech Kaniuk – Prezes Spółki, posiadający dotychczas 25 proc. udziałów oraz Karol Kaniuk – współzałożyciel SunRoof, posiadający również 25 proc. udziałów.

Tym samym Lech Kaniuk Holding i Kaselyckan Holding zwiększyli swoje udziały w spółce do 28,6 proc.każdy. Po transakcji bracia Kaniuk są w posiadaniu 57,2 proc.kapitału firmy, przejmując pakiet kontrolny.

Szwedzki SunRoof rozwija się bardzo dynamicznie i znacznie zwiększa swój udział w rynku fotowoltaiki. W ostatnim roku sprzedaż wzrosła o ponad 500%. Jest to wynik rozbudowania działu sprzedaży i stale zwiększającej się świadomości w zakresie odnawialnych źródeł energii, w tym większego zapotrzebowania na ładowanie hybrydowych i elektrycznych aut we własnych domach.

– Dziś w Szwecji mamy sytuację, gdzie nie opłaca się budować konwencjonalnych dachów. W ciągu 8-10 lat zwraca się inwestycja w dachy solarne, a gwarancje dajemy nawet do 30 lat – mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

Zarząd SunRoof podjął również decyzję o dalszych inwestycjach. Obecna transza finansowania zostanie przeznaczona na rozwój przez SunRoof działalności związanej z rozwinięciem produktu oraz sprzedaży. W efekcie realizacji tej strategii uda się znacząco wzmocnić pozycję SunRoof, jako lidera rynku.

To nie wszystkie zmiany, do końca 2019 roku SunRoof planuje zrealizować w Szwecji sprzedaż na poziomie 30 milionów złotych oraz otworzyć oddział techniczno-projektowy w Polsce.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem