Legimi chce pozyskać 4 mln zł na rozwój na rynku niemieckim i rozpoczyna emisję akcji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Legimi chce pozyskać 4 mln zł na rozwój na rynku niemieckim i rozpoczyna emisję akcji

Udostępnij:

Legimi zamierza pozyskać do 4 mln zł w ramach publicznej emisji akcji. Głównym celem emisji jest rozwój działalności na rynku niemieckim, w tym finalizacja transakcji przejęcia spółki Readfy. Zapisy na akcje serii G już ruszyły potrwają do 12 kwietnia br.

Legimi, w ramach tzw. małej emisji bezprospektowej do 1 mln EUR przeprowadza publiczną emisję akcji serii G o cenie emisyjnej 16 zł. Jeszcze w tym roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Celem emisji jest finalizacja transakcji przejęcia spółki Readfy (dotychczas spółka zrealizowała blisko 79% płatności), rozwój działalności na rynku niemieckim poprzez platformę Legimi.de, zintensyfikowanie oferty e-czytnik za 1 zł w Polsce i w Niemczech oraz finansowanie i refinansowanie kapitału obrotowego. Więcej informacji o publicznej ofercie akcji dostępnych jest pod adresem Legimi.pl/akcje.

– Sięgamy po finansowanie equity, gdyż chcemy rozwinąć się na rynku niemieckim. Od ponad dwóch lat funkcjonuje nasz serwis Legimi.de, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co więcej, finalizujemy przejęcie spółki Readfy. Stanowi to doskonałą bazę do integracji usług świadczonych na rynku niemieckim poprzez platformę Legimi.de, która oferuje płatny dostęp do usługi czytania i słuchania e-książek oraz przez spółkę Readfy działającą w modelu freemium. – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi.

Readfy to właściciel wiodącej na rynku niemieckim aplikacji do czytania e-booków w modelu freemium. Serwis posiada 400 tys. zarejestrowanych użytkowników, z których 60 tys. użytkowników każdego miesiąca regularnie korzysta z aplikacji. Dzięki tej transakcji Legimi uzyska dostęp do szerokiej bazy użytkowników Readfy. Zostanie im zaproponowana flagowa oferta Legimi – Czytnik za 1 EUR, czego spodziewanym efektem ma być istotny wzrost liczby subskrybentów na rynku niemieckim.

Zgodnie z prognozami Legimi w 2019 r. chce osiągnąć 16,9 mln zł przychodów oraz 0,9 mln zł zysku netto. Oznaczałoby to wzrost wyników o około 50 proc. r/r.

– Nasza prognoza obejmuje tylko rynek polski, nie uwzględnia rozwoju oferty na rynku niemieckim wynikającego z przejęcia Readfy. Dodatkowy pozytywny wpływ na wyniki może mieć planowane obniżenie podatku VAT na e-książki – tłumaczy Małaczyński.

Przyszłym akcjonariuszom Legimi zamierza zaproponować dodatkowe korzyści oraz bonusy, które zwiążą ich produktowo z ofertą spółki.

– Dodatkową zachętę dla inwestorów stanowią przygotowane przez nas pakiety usług Legimi. Wielokrotnie przekonywaliśmy się o tym, że nasi akcjonariusze są naszymi najlepszymi ambasadorami, dlatego chcemy, by dobrze znali nasz produkt i było ich jak najwięcej. Z tego tytułu obniżyliśmy próg zapisu do poziomu zaledwie 20 akcji, otwierając się również na naszych użytkowników nie mających dotychczas większego doświadczenia z rynkiem kapitałowym – dodaje Mikołaj Małaczyński.

Legimi to pionier na polskim rynku e-książki, na którym po raz pierwszy wprowadziło model subskrypcyjny, zaoferowało synchrobooki – usługę naprzemiennego czytania i słuchania książek, a także zaproponowało ofertę e-czytnik za 1 zł. Z usługi Legimi na specjalnych warunkach mogą korzystać klienci T-mobile, Play i Plus a także użytkownicy Samsunga.