Legimi mobilnym startupem roku

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Podczas tegorocznej gali Mobile Trends Awards Legimi zostało uznane mobilnym start-upem roku. Kapituła konkursu doceniła przede wszystkim wprowadzenie na rynek innowacyjnej w skali światowej oferty łączącej czytnik za 1 zł z abonamentowym dostępem do ebooków.

Zdjęcie główne artykułu by photos.oliur.com

Legimi już od ponad 3 lat udostępnia książki w modelu abonamentowym, będąc jednym ze światowych pionierów. Sukcesywnie powiększana oferta ebooków (od 2 do kilkunastu tys. tytułów), rozwijane aplikacje mobilne, a także pojawienie się na rynku odpowiedniej jakości czytników z androidem sprawiły, że możliwe było wprowadzenie w sierpniu ub. r. modelu znanego doskonale z rynku telekomunikacyjnego. Tylko w pierwszym miesiącu sprzedanych zostało tysiąc pakietów, a obecnie liczba ta jest kilkukrotnie większa. Jeszcze w 2015 w celu zwiększenia dynamiki rozwoju projektu Legimi pozyskało ponad 1 mln zł z publicznej emisji obligacji.

Nagroda dla przedstawiciela branży książkowej pokazuje, że cyfrowa rewolucja może okazać się zbawienna dla rynku borykającego się od lat ze stagnacją. To właśnie nowe technologie mają szansę sprawić, że Polacy chętniej sięgną po książki. Projekt czytnik za 1 zł dedykowany jest co prawda osobom czytającym regularnie, ale Legimi od kilku lat tworzy kompleksową ofertę, mającą na celu przyciągnięcie do lektury również osoby nieczytające bądź sięgające po książkę sporadycznie. Takim przykładem jest rozwijana od kilku miesięcy oferta dla bibliotek. W placówkach, które nawiązały współpracę z Legimi (m.in. z Gdańska, Wrocławia i Warszawy) każdy posiadacz smartfona lub tabletu (będących obecnie centrum cyfrowej rozrywki milionów Polaków) może nieodpłatnie korzystać z kilkunastotysięcznego katalogu. Osoby decydujące się na skorzystanie z usługi abonamentowej zaś mają do dyspozycji nie tylko Legimi, ale również możliwość zamówienia usługi na preferencyjnych warunkach u współpracujących z firmą operatorów komórkowych Play i T-Mobile. Ceny pakietów rozpoczynają się już od 6,99 zł miesięcznie.

– Jak zawsze tego rodzaju wyróżnienie jest niezwykle miłe, ale z drugiej motywuje do dalszej, wytężonej pracy. W ciągu kilku lat Legimi z absolutnego nowicjusza na rynku ebooków stało się jednym z kluczowych graczy, co jest zasługą m.in. naszych nieustających poszukiwań na jak najatrakcyjniejszy model udostępniania książek – komentuje, prezes Legimi.

Mobile Trends Award nie jest pierwszym wyróżnieniem dla Legimi. W ubiegłym roku firma została uznana za firmę roku w plebiscycie Kryształowych Anten Świata Telekomunikacji i Mediów, a w 2014 r. aplikacja Legimi na Windows nagrodzono tytułem najlepszej aplikacji konsumenckiej w plebiscycie Twoja firma – Twoja szansa na sukces.