Legimi o krok od debiutu na NewConnect

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Legimi o krok od debiutu na NewConnect

Udostępnij:

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji Legimi do obrotu na rynku NewConnect. Oznacza to, że pionier na polskim rynku e-książki jest o krok od debiutu na małej giełdzie. Debiut powinien nastąpić w przeciągu najbliższych dni.
– Jesteśmy w przededniu naszego debiutu na NewConnect. Liczę, że w ciągu najbliższych dni po świętach wielkanocnych zostanie wyznaczony pierwszy dzień notowań. Bardzo się cieszymy na ten fakt. Jest to dla nas powód do dumy, gdyż wspólnie z Mateuszem Frukaczem zakładaliśmy Legimi od zera – komentuje Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi.

Legimi to jeden z liderów polskiego rynku e-książki. Spółka działa w modelu subskrypcyjnym i jako pierwsza w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową, zaoferowała użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Firma oferuje swoim klientom szereg udogodnień związanych z czytaniem publikacji cyfrowych m.in. dowolny wybór platformy i urządzenia do czytania, możliwość przełączania pomiędzy e-książką a audiobookiem, czy natychmiastowy dostęp do bogatej biblioteki tytułów. Legimi może pochwalić się największą bazą tytułów w kategorii beletrystyka. Według opublikowanych szacunkowych danych za rok 2020, w minionym roku Spółka wypracowała ponad 32 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 84 proc. rdr., zysk netto wzrósł prawie 3,5-krotnie do blisko 2,1 mln zł, a liczba klientów podskoczyła o 73 proc. do ponad 120 tys.

– Nasz biznes niezwykle dynamicznie się rozwija, systematycznie zwiększamy przychody, liczbę klientów, a także konsekwentnie obniżamy zadłużenie. Jesteśmy jednym z liderów na polskim rynku e-książki, dodatkowo rozwijamy się na rynku niemieckim. Na bazie naszych wcześniejszych emisji, a także kontaktu i relacji z inwestorami możemy stwierdzić, że inwestorzy doceniają te wszystkie aspekty. Liczę, że nowi inwestorzy, którzy będą mogli nabyć akcje Legimi bezpośrednio na giełdzie również to zauważą. Dodatkowo zamierzamy podchodzić proaktywnie do inwestorów i budować stabilne relacje inwestorskie poprzez transparentną i otwartą komunikację z rynkiem – dodaje Mikołaj Małaczyński.

Legimi działa na rynku niemieckim, na którym również dynamicznie się rozwija. W minionym roku baza płacących użytkowników wzrosła o 100 proc.rdr., a tytuły dostępne w abonamencie zwiększyły się o 40 proc.rdr. do 150 tys.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem