Legimi planuje publiczne emisje obligacji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Legimi planuje publiczne emisje obligacji

Udostępnij:

Zarząd Legimi podjął uchwały o emisji rocznych i dwuletnich obligacji o łącznej wartości do 6 mln zł. Oprocentowanie rocznych obligacji wyniesie 8,5%, a dwuletnich 9,5%. Obligacje z obu emisji będą zabezpieczone i zostaną zaoferowane w trybie oferty publicznej.

Legimi zaoferuje od 800 do 4.000 dwuletnich obligacji serii U, o wartości nominalnej 1.000 zł każda i łącznej wartości do 4 mln zł. Oprocentowanie obligacji będzie stałe w wysokości 9,5% i będzie wypłacane co 3 miesiące. Obligacje zostaną wprowadzone na Catalyst. Równolegle spółka chce zaoferować roczne obligacje serii T o oprocentowaniu 8,5%, których łączna wartość wyniesie do 2 mln zł. Oferującym papiery wartościowe jest Dom Maklerski INC. Zabezpieczeniem obu serii obligacji będzie zastaw rejestrowy na zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości spółki o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą do wysokości 150% wartości nominalnej obligacji oraz oświadczeniem o poddaniu się egzekucji (art. 777 KPC).

Legimi od 10 lat działa na polskim rynku e-książki. Obecnie spółka stawia na rozwój na rynku niemieckim, gdzie systematycznie buduje swoją pozycję pod marką Legimi, a pod koniec maja przejęła Readfy GmbH – aplikację do czytania e-książek w modelu freemium na rynku niemieckim. Dodatkowo spółka udostępniła 6 czerwca nową wersję platformy Legimi 3.0, a także aplikację mobilną na system operacyjny Android w formie otwartej wersji beta.