Legimi pozyskuje 1,5 mln zł z prywatnej oferty obligacji

Dodane: 15.11.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Legimi zakończyło z sukcesem prywatną ofertę obligacji. Spółka w 100% zrealizowała cel i przydzieliła 1500 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 1,5mln zł. Pozyskane środki posłużą refinansowaniu zadłużenia spółki oraz rozwojowi i promocji Legimi 3.0 na rynku niemieckim i polskim.
Legimi S.A. oferowało roczne obligacje serii Y o wartości nominalnej 1 000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,5% w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Obligacje są zabezpieczone zastawem rejestrowym, a także oświadczeniem o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w rozumieniu art. 777 § 1 pkt 5 KPC. Zapisy można było składać za pośrednictwem oferującego – Domu Maklerskiego INC. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania naszą ofertą wśród inwestorów, w 100% zrealizowaliśmy zakładany cel. Naszym obligatariuszom należą się słowa podziękowania za zaufanie i umożliwienie realizacji dalszych planów rozwoju. To efekt dobrych doświadczeń inwestorów z Legimi, z którymi staramy się budować trwałe relacje, stawiając na pierwszym planie terminowość wypłacania świadczeń i realizacji wykupów. W samym tylko 2019 r. wkupiliśmy terminowo obligacje o łącznej wartości 4,3 mln zł. – komentuje Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi.

Legimi w dniu wczorajszym dokonało przedterminowego wykupu 657 sztuk obligacji serii R na łączną kwotę 657 tys. zł. Pozostałą kwotę 1,2 mln zł Legimi wykupi w dniu 27.11.2019.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem