Legimi umożliwi kupno książek papierowych z rabatami sięgającymi 50%

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Legimi umożliwi kupno książek papierowych z rabatami sięgającymi 50%

Udostępnij:

Legimi, serwis specjalizujący się w abonamentowym udostępnianiu ebooków i audiobooków, od dziś umożliwia swoim klientom kupowanie książek papierowych z rabatami sięgającymi 50%. Jest to kolejny etap tworzenia kompleksowej usługi, rozwijanej z myślą o najbardziej aktywnych czytelnikach.

Oprócz dostępu do cyfrowej biblioteki w subskrypcji, w Legimi można kupować w sposób tradycyjny ebooki i audiobooki z rabatem sięgającym 50%. Tak atrakcyjne zniżki obowiązują dla osób, będących stałymi użytkownikami serwisu i jednocześnie członkami Klubu Mola Książkowego. Zbierają oni bowiem punkty lojalnościowe m.in. za rejestrację, pobranie aplikacji, korzystanie z abonamentu i wymieniają je na rabaty w trakcie zakupów, obniżając cenę produktu nawet o połowę. Niektórzy użytkownicy przez lata skumulowali nawet kilkaset złotych w formie punktów. Od teraz mogą je przeznaczyć również na zakup książek drukowanych.

Przez naszą platformę przez ostatnią dekadę przewinęło się ponad milion zarejestrowanych użytkowników. Zauważyliśmy, że część z nich traktowało Legimi jako przystanek na swojej czytelniczej drodze. Co czwarty użytkownik używał naszej aplikacji do tego, by przejrzeć interesującą książkę lub poznać autora przed dokonaniem zakupu wydania drukowanego. Dotychczas nie mieliśmy rozwiązania dla takich klientów. Sądzę więc, że z rozszerzenia oferty Legimi o wydania papierowe zadowoleni będą nie tylko czytelnicy, ale również wydawcy, zyskujący dostęp do pokaźnej, budowanej przez lata bazy miłośników książek – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Do końca tygodnia w katalogu dostępnych będzie ok. 100 000 pozycji, wśród nich wiele tytułów w ogóle niewydawanych w formie ebooków, jak choćby kultowa Jeżycjada i dorobek Milana Kundery. Legimi oferuje również opcję sprowadzania konkretnych tytułów „na życzenie”. Wkrótce osoby posiadające aktywny abonament (dotyczy to również darmowego okresu próbnego) i robiące zakupy za min. 50 zł skorzystają dodatkowo z darmowej wysyłki. Obecnie przeglądanie katalogu tytułów papierowych i ich zakup możliwe są wyłącznie na stronie www.Legimi.pl. Zaplanowano jednak udostępnienie tej opcji także w aplikacjach mobilnych.

Rozpoczęcie sprzedaży książek drukowanych wpisuje się obchody 10-lecia Legimi. Serwis powstał w 2009 r. i z okazji okrągłej rocznicy od listopada przygotował dla swoich użytkowników szereg niespodzianek. Książki papierowe w Legimi są kolejnym elementem tych celebracji, ale przede wszystkim realizacją strategii rozwoju.