Legimi w I półroczu 2019 wypracowało przychody większe o 65% rdr.

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Legimi w I półroczu 2019 wypracowało przychody większe o 65% rdr.

Udostępnij:

W minionym półroczu Legimi przeprowadziło szereg projektów kapitałowych nakierowanych na poprawę struktury bilansowej spółki o łącznej wartości blisko 5 mln zł. Kwalifikuje to spółkę do grona najbardziej aktywnych emitentów w swoim segmencie.

Przychody Legimi rok do roku wzrosły o 65% do 7.616 tys. zł. Zysk operacyjny zwiększył się o 56% do 472 tys. zł. Kluczowe KPI spółki także istotnie się poprawiły. Liczba klientów wzrosła o 48% do 57.611, baza tytułów podwoiła się do 79.812 pozycji. Legimi patrzy z optymizmem w przyszłość. Motorem wzrostu w II półroczu ma być rozwój na rynku niemieckim oraz wprowadzenie Legimi 3.0.

– W I półroczu br. wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki. Cieszy mnie, że stale notujemy dynamiczny wzrost przychodów i regularnie poprawiamy wyniki finansowe. To oczywiście efekt stabilnie rosnącej liczby klientów, która na koniec I półrocza 2019 wyniosła blisko 58 tysięcy. Dodatkowo widzimy już pierwsze pozytywne efekty wdrożenia nowej platformy Legimi 3.0. Nowa odsłona serwisu podnosi poziom satysfakcji klienta, jego lojalność, poziom konwersji nowych użytkowników oraz znacznie obniża churn rate – komentuje Mikołaj Małaczyński, CEO Legimi.

W I półroczu br. blisko połowę wszystkich przychodów wygenerowali abonenci indywidualni. Następne w kolejności były stale rosnące bazy klientów B2B oraz klientów telekomowych.

– Duże oczekiwania wiążemy z rynkiem niemieckim, który jest trzecim co do wielkości rynkiem e-booków na świecie. Po majowej akwizycji Readfy GmbH liczymy na skokowy wzrost liczby klientów na rynku niemieckim. U naszych zachodnich sąsiadów jesteśmy obecni od przeszło 2 lat, jednak niedawne przejęcie Readfy GmbH powinno być silnym impulsem do dynamicznego rozwoju na tym rynku. Readfy dysponuje bazą 400 tys. użytkowników wersji freemium, którym chcemy zaoferować opcję premium w postaci przesiadki na platformę Legimi.de. Na ten moment udało nam się już skonwertować kilkaset użytkowników Readfy – dodaje Mikołaj Małaczyński.