Legimi w I półroczu 2019 wypracowało przychody większe o 65% rdr.

Dodane: 06.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

W minionym półroczu Legimi przeprowadziło szereg projektów kapitałowych nakierowanych na poprawę struktury bilansowej spółki o łącznej wartości blisko 5 mln zł. Kwalifikuje to spółkę do grona najbardziej aktywnych emitentów w swoim segmencie.
Przychody Legimi rok do roku wzrosły o 65% do 7.616 tys. zł. Zysk operacyjny zwiększył się o 56% do 472 tys. zł. Kluczowe KPI spółki także istotnie się poprawiły. Liczba klientów wzrosła o 48% do 57.611, baza tytułów podwoiła się do 79.812 pozycji. Legimi patrzy z optymizmem w przyszłość. Motorem wzrostu w II półroczu ma być rozwój na rynku niemieckim oraz wprowadzenie Legimi 3.0.

– W I półroczu br. wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki. Cieszy mnie, że stale notujemy dynamiczny wzrost przychodów i regularnie poprawiamy wyniki finansowe. To oczywiście efekt stabilnie rosnącej liczby klientów, która na koniec I półrocza 2019 wyniosła blisko 58 tysięcy. Dodatkowo widzimy już pierwsze pozytywne efekty wdrożenia nowej platformy Legimi 3.0. Nowa odsłona serwisu podnosi poziom satysfakcji klienta, jego lojalność, poziom konwersji nowych użytkowników oraz znacznie obniża churn rate – komentuje Mikołaj Małaczyński, CEO Legimi.

W I półroczu br. blisko połowę wszystkich przychodów wygenerowali abonenci indywidualni. Następne w kolejności były stale rosnące bazy klientów B2B oraz klientów telekomowych.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem