Lenovo Yoga C930 Glass – tak powinien wyglądać stylowy sprzęt dla CEO

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Lenovo Yoga C930 Glass – tak powinien wyglądać stylowy sprzęt dla CEO

Udostępnij:

Czym powinien wyróżniać się laptop klasy premium? Zdecydowanie musi to być sprzęt, który będzie wydajny, funkcjonalny i oczywiście stylowy. Przez tydzień testowaliśmy nowy model marki Lenovo i sprawdziliśmy, czy spełni wymagania nawet najbardziej wymagających CEO.

Artykuł po raz pierwszy pojawił się w serwisie Sznyt.pl

Osoby poszukujące laptopa do pracy nie mają łatwego wyboru – na rynku co chwilę pojawia się sprzęt wyposażony w nowe funkcjonalności i technologie, które mają poprawiać jakość naszej pracy. Odkąd jednak na rynku pojawiły się ultrabooki Lenovo z serii Yoga, poprzeczka dla producentów została zawieszona naprawdę wysoko. Model Yoga C930 Glass, który łączy innowacyjność z designem, jest tego najlepszym przykładem.

Postanowiliśmy przetestować ten niezwykły model, który już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle konkurencji. Czy faktycznie jest to najlepszy sprzęt, który sprawdza się zarówno do użytkowania w pracy, jak i do rozrywki?

1. Niespotykany design

Nie ukrywamy, że najpierw zwróciliśmy uwagę na niekonwencjonalny wygląd tego modelu. Oczywiście mamy tu na myśli nie tylko fakt, że dotykowy ekran jest tu zarówno tabletem, jak i częścią ultrabooka – to rozwiązanie jest znane już z wcześniejszych wersji z serii Yoga. Najnowszy model od Lenovo jest laptopem konwertowalnym, co oznacza, że pracuje na cztery różne sposoby: laptopa, podstawki, namiotu i tabletu. Tradycyjne ustawienie laptopa pozwala komfortowo pisać i pracować na co dzień, podstawka umożliwia wygodne wyświetlanie prezentacji, namiot jest niezastąpiony w czasie korzystania z multimediów, a tablet pozwala na sprawdzenie wszystkich informacji w biegu. Projektanci pracujący dla Lenovo poszli o krok dalej – stworzyli produkt, który można nazwać technologicznym dziełem sztuki.

Przede wszystkich w nowym modelu Yoga C930 Glass zachwyca jego obudowa, a szczególnie górna pokrywa, która wykonana została z wytrzymałego szkła – na niej znajduje się elegancki, nowoczesny wzór przypominający falę. Swój design laptop zawdzięcza konkursowi zorganizowanemu przez Europejski Instytut Designu w Mediolanie, gdzie celem – ponad 130 uczestników – było wykonanie zachwycającego projektu pokrywy laptopa. Zwyciężyła praca Louisa Aymonod’sa, który graficznie połączył to, co w tym urządzeniu jest najważniejsze, czyli minimalistyczny sznyt z mocą i wytwornością. Efektem jego starań jest dynamiczny, wpasowujący się we współczesne trendy wzór umieszczony na pokrywie pokrytej szkłem Gorilla Glass.

Jedynym minusem mogą tu być jedynie odciski palców, które niestety są widoczne na ciemnym szkle, ale nie ma większego problemu z pozbyciem się ich, gdy pod ręką mamy ściereczkę z mikrofibry.

2. Trójwymiarowy dźwięk – Dolby Atmos

Gdy uruchomiliśmy Spotify na tym modelu nie mogliśmy uwierzyć – muzyka wydobywająca się z Lenovo Yoga C930 była naprawdę świetnej jakości i w niczym nie przypominała dźwięków wydobywających się z naszych komputerów. Nic dziwnego – producenci wykorzystali w tym modelu imponujący, obracany soundbar z głośnikami w technologii Dolby Atmos, które są w ogóle pierwszymi głośnikami mieszczącymi się w zawiasie laptopa konwertowalnego. Wydobywający się z nich dźwięk jest przestrzenny, donośny i realistyczny, a użytkownik ma wrażenie, że jest nim wręcz otoczony dźwiękiem – w dodatku w każdym trybie pracy komputera.

Jesteśmy pewni, że ta jakość może się przełożyć na zupełnie nowe doznania podczas niejednej prezentacji dla klienta, czy też profesjonalnie nagranego filmu. Oczywiście technologia Dolby Atmos równie dobrze sprawdzi się w celach czysto rozrywkowych. Z tym laptopem można całkowicie zrezygnować z podłączania zewnętrznych głośników.

3. Genialny obraz – HDR Dolby Vision

Pod względem jakości obrazu nowa Yoga C930 również nie zawodzi. Ekran tego ultrabooka wyróżnia wyrazistość 4K, która łączy się z niezwykle żywymi barwami wyświetlanymi dzięki technologii HDR Dolby Vision. Od razu po włączeniu widać, że jasne kolory są jeszcze jaśniejsze, a czerń – jeszcze czarniejsza. Zarówno czytanie, jak i oglądanie filmów w takiej jakości staje się dużo przyjemniejsze.

4. Cyfrowe pióro

Nie zapominajmy jednak, że ekran nowej Yoga C930 to nie tylko wyświetlacz, ale też niezwykle wygodne urządzenie pracujące w zakresie 360 stopni, które świetnie sprawdzi się do prezentowania różnych materiałów dla naszych współpracowników. I nie chodzi tu tylko o uruchomienie gotowej prezentacji – teraz dzięki intuicyjnemu rysikowi Active Pen 2 z 4096 poziomami nacisku możemy od razu na ekranie zrobić szkice i odręczne notatki, a zatem nasza praca staje się dużo bardziej twórcza i dynamiczna. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że taki gadżet może okazać się faktycznie potrzebny, ale po kilku dniach pracy z cyfrowym piórem stwierdzamy, że w pracy kreatywnej jest to dziś prawdziwy must have.

Dodatkowym bardzo wygodnym rozwiązaniem jest specjalna skrytka na cyfrowe pióro, dzięki któremu nie trzeba się martwić o to, że gdzieś zgubimy ten niewielki przedmiot. Teraz wystarczy schować go w komorze ukrytej w obudowie, w której pióro doładowuje swoją baterię.

5. Polecenia głosowe i płacenie dotykiem

W tym modelu duże wrażenie robią także małe gadżety bez których oczywiście da się żyć, ale gdy się do nich przyzwyczaimy to trudno wyobrazić sobie bez nich codzienną pracę. Pierwszym z nich jest wykonywanie przelewów za pomocą odcisku palca. Logowanie do bankowości tą metodą jest nie tylko szybkie, ale też całkowicie bezpieczne – funkcja Windows Hello i technologia FIDO chronią dane trzema warstwami zabezpieczeń, dzięki czemu nie opuszczają one nigdy urządzenia.

Drugim sprytnym rozwiązaniem jest asystentka głosowa Cortany, dzięki której możemy obsługiwać komputer z odległości 4 metrów – nawet w trybie uśpienia. Wyobrażamy sobie teraz, jak może wyglądać praca przy dwóch biurkach jednocześnie.

6. Znakomita wydajność

Odsuwając jednak na bok wszystkie technologie i gadżety przyjrzyjmy się twardym danym. Yoga C930 została wyposażona w procesor Intel Core i7 8. generacji — najszybszy 15-watowy procesor do urządzeń mobilnych firmy Intel, który zapewnia błyskawiczną reakcję i szybkość działania. Wspierany przez szybki dysk PCIe SSD do 1TB oraz pamięć RAM DD4R do 16 GB czyni Yogę wydajną maszyną do multimediów.

W naszej codziennej redakcyjnej pracy nowy model od Lenovo zdecydowanie się sprawdził – szczególnie doceniliśmy moc dźwięku w technologii Dolby Atmos, wyrazisty obraz 4K oraz zastosowanie intuicyjnego rysika. Jesteśmy pewni, że wszystkie te cechy będą miały także zastosowanie w biznesie, gdzie liczy się przede wszystkim kreatywność i niezawodność. Jeśli szukacie ultrabooka wyposażonego w najlepsze technologie, a przy okazji wyróżniającego się stylowym wyglądem, to Yoga C930 Glass będzie dobrą inwestycją.

fot. Ilu Ilu Agency