Lenovo IdeaCentre A540 – stylowy i elegancki komputer do pracy w biurze

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Lenovo IdeaCentre A540 – stylowy i elegancki komputer do pracy w biurze

Udostępnij:

Zapraszając klientów do biura zawsze chcesz zrobić na nich dobre wrażenie – przygotowujesz im dobrą kawę, kupujesz wygodne fotele, dbasz o wystrój wnętrza. AIO od Lenovo to stylowy komputer, który idealnie wpisze się w aranżację nowoczesnego biura i podkreśli wizerunek firmy.

Nie jest to ani komputer stacjonarny z dużą jednostką, ani laptop, którego niewielkich rozmiarów ekran nie jest zbyt wygodny w wielogodzinnej pracy. Komputer typu All-In-One jest swego rodzaju sprzętowym kompromisem – “serce” komputera jest wbudowane w monitor, dzięki czemu oszczędzamy dużo miejsca, a przy tym otrzymujemy urządzenie z funkcjonalnością komputera stacjonarnego.

Imponujący design do nowoczesnego biura

Innowacyjny pomysł połączenia komputera z monitorem przyniósł producentom nowe możliwości, jeśli chodzi o design. Potwierdzeniem jest model IdeaCentre A540, który reprezentuje całkiem nową jakość na rynku komputerów do pracy. Wyświetlacz w rozmiarze 24” jest ujęty w wyjątkowo cienkie ramki i zdaje się unosić w powietrzu – jest połączony z komputerem (zamknięty w kompaktowej podstawie) jedynie cienką, miedzianą nóżką, która świetnie będzie pasować do nowoczesnych, industrialnych wnętrz.

Sama matryca również prezentuje się imponująco – szczególnie jeśli wybierzemy wersję komputera z dotykowym ekranem IPS o rozdzielczości QHD 2560 x 1440. Jeśli potrzebujemy bardziej budżetowego rozwiązania, możemy też wybrać model z ekranem o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080. W obu przypadkach obraz jest wyraźny i czytelny – dobrze sprawdzi się do oglądania materiałów multimedialnych, a także pracy na dokumentach.

Komputer stworzony do zadań biurowych

Lenovo IdeaCentre A540 to sprzęt, który świetnie odnajdzie się w każdym biurze, recepcji i wszędzie tam, gdzie zależy nam na reprezentatywnym stanowisku pracowniczym – nie tylko ze względu na bardzo estetyczny wygląd, ale także swoje parametry, które możemy dostosować do zawodowych potrzeb. Najlepsza konfiguracja zakłada wykorzystanie wydajnego procesora Intel I7-8700T – 6 rdzeni i 12 wątków pozwala na komfortową pracę z nawet z bardziej zaawansowanymi aplikacjami biurowymi. Potwierdza to częstotliwość taktowania na poziomie 2,40 GHz, co zapewnia płynną i komfortową pracę. Jeśli chodzi o ilość miejsca na dysku wszystko jest tu również zależne od naszych wymagań i budżetu – możliwości jest wiele, gdyż wybrany system może mieć do 16 GB, a przestrzeń na dane nawet do 2 TB.

To, co jeszcze jest niezwykle ważne podczas pracy biurowej, to możliwość podpięcia różnych innych urządzeń do naszego komputera, który powinien być jak najbardziej kompatybilny. W wypadku Lenovo mamy do dyspozycji szereg portów, co z pewnością będzie miłym zaskoczeniem dla pracowników, którzy do tej pory musieli pracować na służbowym laptopie z mocno ograniczonymi wejściami. IdeaCentre A540 ma dwa wyjścia USB 3.1 (typ A), jedno wyjście USB 2.0 (typ A), wyjście USB 3.1 (typ C) wyjście HDMI, wejście HDMI, gniazdo Ethernetu, combo słuchawkowo/mikrofonowe 3,5 mm oraz wejścia na karty pamięci. Jeśli chodzi o łączność bezprzewodową użytkownik otrzyma Wi-Fi w standardzie AC oraz Bluetooth 4.2. Te wszystkie możliwości tylko pokazują, że sprzęt od Lenovo jest nastawiony na użytek zawodowy i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na wszechstronnych rozwiązaniach.

Bezpieczeństwo danych – jest!

W dzisiejszych czasach kamerka internetowa to podstawa – o tym również nie zapomniał producent IdeaCentre A540. W dodatku projektanci postanowili sprytnie ją ukryć w chowanym panelu, który wysuwa się z górnej ramki ekranu – dzięki temu zachowujemy estetykę całego modelu, a także dbamy o swoje bezpieczeństwo, gdyż możemy ją schować po każdej wideo rozmowie.

Kamerkę możemy wykorzystać jeszcze do innego celu – do bezpiecznego logowania się na komputerze, co ma nie lada znaczenie w przypadku sprzętu, na którym trzymamy firmowe dane. W kamerce jest umieszczony specjalny projektor wysyłający w kierunku twarzy użytkownika światło podczerwone – wówczas za pomocą funkcji Windows Hello szybko możemy uruchomić naszą stację roboczą.

Wyposażenie, które uprzyjemni pracę

Lenovo IdeaCentre A540 należy też docenić za dodatkowe wyposażenie, które nie tylko uprzyjemnia pracę, ale też pozwala maksymalnie zaoszczędzić miejsce na naszym biurku. Co konkretnie oferuje nam ten sprzęt AIO? Chociażby wyposażenie w postaci dwóch głośników wysokotonowych 3 W i jeden głośnik niskotonowy 5 W od marki JBL (dostrojone przez Harman), które wydobywają dźwięk jakości Dolby premium. Dzięki temu użytkownik ma zapewniony mocny, krystalicznie czysty i bogaty dźwięk, a przy tym nie musi martwić się o zakup zewnętrznego sprzętu.

Dodatkowo odchodzi nam problem poszukiwań przy biurku wolnego gniazdka, kiedy chcemy naładować naszego smartfona – ładowarka indukcyjna została wbudowana w podstawę komputera, dzięki czemu uzupełnimy poziom baterii po prostu kładąc urządzenie przed sobą.

Czy Lenovo IdeaCentre A540 sprawdzi się tylko w typowych biurach? Naszym zdaniem ma on dużo większy potencjał i może się odnaleźć w różnych innych miejscach. Tak świetnie zaprojektowany, a przy tym wydajny sprzęt sprawdzi się zarówno w start-upach, w recepcjach, stylowych open space-ach, jak i w przestrzeniach co-workingowych. Równie dobrze można zaopatrzyć się w ten model do naszego domu – wówczas odnajdzie się w roli sprzętu do home office i świetnie uzupełni wystrój nowoczesnego mieszkania. Czy zachęcamy do wymiany sprzętu firmowego? Tylko sugerujemy, że warto zapoznać się z propozycją od Lenovo, która oferuje szeroki wybór podzespołów dostosowany do różnych możliwości finansowych (od 3300 do 5500 zł).

Materiał powstał we współpracy z firmą Lenovo.