Lenovo prezentuje nowe modele ThinkPadów, które są gotowe do pracy w każdych warunkach

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Lenovo prezentuje nowe modele ThinkPadów, które są gotowe do pracy w każdych  warunkach

Udostępnij:

Firma Lenovo zapowiedziała dziś najnowsze produkty marki ThinkPad, w tym całkowicie przeprojektowane laptopy X13 i X13 Yoga z wyświetlaczami o proporcjach 16:10 oraz zmodernizowane modele z serii T i L. Lenovo wprowadza do oferty również nowy monitor, który świetnie sprawdzi się do celów biznesowych.

Monitor ThinkVision P40w

ThinkVision P40w-20 to pierwszy na świecie monitor ze złączem Thunderbolt 4 i technologią Intel AMT. Umożliwia on stabilne i bezpieczne połączenie na potrzeby zdalnego wdrożenia i konserwacji. P40w-20 ma też opatentowane technologie zwiększające komfort korzystania z monitora: eKVM daje użytkownikom natychmiastowy dostęp do dwóch źródłowych komputerów jednym naciśnięciem przycisku, a True Split umożliwia wyświetlanie obu tych źródeł jednocześnie przy użyciu funkcji Obraz w obrazie oraz wybór źródła udostępnianego podczas wideokonferencji.

Nowy monitor od Lenovo ma obszerny ekran o przekątnej 39,7 cala, proporcjach boków 21:9 i wysokiej rozdzielczości 5120 x 2160 WUHD, dlatego wyświetla ostry, szczegółowy obraz. Monitor ma technologię Natural Low Blue Light z certyfikatem TÜV Rheinland Eyesafe Display Certification, która zmniejsza zmęczenie oczu wskutek intensywnego promieniowania światła niebieskiego, a jednocześnie zachowuje wierność kolorów i wydajność ekranu. Monitor ze stacją dokującą USB-C ma do 12 portów, w tym dwa porty Thunderbolt 4 do transmisji danych i wideo oraz przelotowej łączności sieciowej, a także ładowania z mocą do 100 W przy użyciu technologii Smart Power.

ThinkPady z serii T

Oferta komputerów ThinkPad z serii T obejmuje modele ThinkPad T14s i, T14 i oraz T15 z procesorami Intel Core vPro 11. generacji, a także ThinkPad T14s i T14 z procesorami AMD Ryzen 5000 Series Mobile.

Według producenta jest to podstawa produktywnej pracy. Dzięki licznym opcjom klienci mogą je precyzyjnie dostosować do swoich potrzeb — dostępne są też specjalne konfiguracje dla sektora opieki zdrowotnej. ThinkPad T14 i można zamówić z funkcjami przeznaczonymi dla pracowników opieki medycznej, takimi jak powłoka przeciwdrobnoustrojowa. Czytnik linii papilarnych zgodny z normą FIPS-201, czytnik RFID oraz opcjonalne ekrany z zabezpieczeniem Privacy Guard lepiej chronią poufne dane pacjentów.

Komputery są wyposażone w procesory w konfiguracji do Intel Core vPro 11. generacji lub najnowsze procesory AMD Ryzen 5000 Mobile. Do dyspozycji będziemy mieć wyświetlacz 14”, UHD, HDR, Dolby Vision, 500 nitów lub 15,6”, UHD, HDR Dolby Vision (jasność 600 nitów). Do tego karta graficzna Intel UHD, Intel Iris Xe lub NVIDIA MX450. W modelach z procesorami AMD Ryzen znajduje się zintegrowana grafika AMD Radeon.

ThinkPady z serii P

P14s, P14s i oraz P15s — najbardziej mobilne stacje robocze Lenovo są przeznaczone do pracy w ruchu i działają płynnie z takimi aplikacjami jak AutoCAD LT, Autodesk Revit czy SolidWorks. 14-calowy model P14s ma procesor AMD Ryzen 5000 Series Mobile ze zintegrowaną grafiką AMD Radeon. Wraz z 15-calowym ThinkPadem P15s można go też skonfigurować z procesorami Intel Core 11. generacji oraz dedykowaną profesjonalną kartą graficzną NVIDIA T500 ze zwiększoną liczbą rdzeni CUDA i 4 GB pamięci VRAM. Fabryczna kalibracja kolorów X-Rite umożliwia uzyskiwanie wiernych kolorów bezpośrednio po rozpakowaniu komputera. To kolejny przykład na to, że te zmodernizowane laptopy umożliwiają kreatywną pracę zaawansowanym użytkownikom, studentom, projektantom i inżynierom niezależnie od miejsca.

ThinkPad X13 i X13 Yoga

Lenovo przygotowało również nowe modeli z serii Yoga, które oferują optymalne połączenie wydajności i mobilności. Te lekkie laptopy sprawdzają się w modelu pracy w domu i hybrydowej. Mają wyświetlacze o nowych proporcjach boków 16:10 i zapewniają stałą łączność, która ułatwia zachowanie kontroli nad codziennymi zadaniami. Oferta komputerów ThinkPad z serii X obejmuje modele ThinkPad X13 i oraz X13 Yoga z procesorami Intel Core vPro 11. generacji, a także ThinkPad X13 z procesorami AMD Ryzen 5000 Series Mobile.

Laptopy z serii Yoga będą oferować hybrydową kamerę na podczerwień (IR) o rozdzielczości FHD (w modelu X13) i kamerę HD lub hybrydową HD z IR (w modelu X13 Yoga). Nie zabraknie również funkcji zabezpieczeń ThinkShield, w tym czytnik linii papilarnych Match-on-Chip wbudowanego w przycisk zasilania i wykrywanie obecności człowieka w modelach z procesorami Intel.

ThinkPad L14 i L15

Lenovo wprowadza również przystępne cenowo opcje – L13 i L13 Yoga z procesorami Intel Core vPro 11. generacji lub AMD Ryzen 5000 Series Mobile. Nowe komputery oferują ulepszone funkcje zabezpieczeń i łączności. Dzięki temu użytkownicy mogą produktywnie pracować i współpracować, korzystając z różnych formatów laptopów.

Pierwsze nowe modele Lenovo pojawią się na rynku już w kwietniu i maju tego roku. Polskie ceny jeszcze nie są znane.